Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová.

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
V rámci plánovitého mapování koňských útulků v České republice jsme nemohli opomenout jedno rodinné zařízení v Určicích na Vyškovsku. Paní Hana Svobodová s dcerami a druhem se tu stará o čtyři původně týrané a dnes handicapované koně. To vše jen tak mimochodem – na instituci útulku či azylu si zatím nedělají nárok, i když jeho založení je velkým snem Hany Svobodové. Všechny finanční náklady hradí ze dvou dělnických platů. Nejnáročnější jsou veterinární medikamenty na podporu kloubů, se kterými koně stůňou.
Naše druhá reportáž zavede diváky na seminář v pražském Toulcově dvoře. Pořádala jej Nadace na ochranu zvířat a byl určen ochráncům – budoucím školitelům. Ochrana zvířat totiž míří jako nový předmět do základních škol a školitelé mají zvláštní poslání: naučit učitele ZŠ tuto látku vyučovat. Ve sdružení Pavučina vzniká pro tento předmět zvláštní manuál – učebnice, kde vedle teorie bude hodně místa věnováno hře a praktickým cvičením ve škole a v přírodě.
Součástí pořadu je také pozvánka na Historické vánoční trhy, které proběhnou 4. 12. 2004 v Brandýse nad Labem. Podtitul akce totiž zní "Máme rádi zvířata", její součástí je nabídka útulkových zvířat a vstupenkou krmení pro psy a kočky.
Nabídka nás tentokrát zavedla do plzeňského útulku na Valše. Pokud vám některý z opuštěných pejsků padl do oka, poradí vám na telefonním čísle: 377 828 350. A ještě číslo účtu pro vás, kteří jste zvyklí pomáhat zvířatům v nouzi: 07 21 93 53 59/0800 Česká spořitelna, a.s., Plzeň.
A my jako vždy děkujeme.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrMagazín