52 minut
Barvy života

30. listopad 2012

Část: Kompenzační pomůcky pro slabozraké

Obsah dílu

Rozhovor: Gustav Oplustil — Výstava modrotisku — Miss staré koleno — Kompenzační pomůcky pro slabozraké — Podzimní kolekce dámských klobouků — Výstava o historii Vinohrad a Žižkova — Portrét: Marie Navrátilová

Části dílu

01:32
Rozhovor: Gustav Oplustil
  Ve studiu přivítáme hosta, který skoro celý život prožil s Československou a pak s Českou televizí. Legendu – pana Gustava Oplustila.
  11:52
  Výstava modrotisku
   Určitě vás zaujme pozvánka do jičínského muzea na výstavu věnovanou modrotisku. Seznámíte se tady nejen s historií této zajímavé techniky potisku látky, která má u nás velkou tradici. Podíváte se na starodávné dřevěné formy a můžete si všechno vyzkoušet.
   20:41
   Miss staré koleno
    S panem inženýrem Václavem Džambíkem a stylistkou Janou Hrutkovou si budeme povídat o soutěži pro seniorky „Miss staré koleno“.
    24:54
    Kompenzační pomůcky pro slabozraké
     Společně se pojedeme podívat do Tyfloservisu v Praze, kde všem, kteří trpí slabozrakostí, zdarma předvedou a zapůjčí velké množství nejrůznějších kompenzačních pomůcek.
     30:26
     Podzimní kolekce dámských klobouků
      Do studia přijela návrhářka, modistka, Barbora Semerádová se svojí maminkou Jitkou Jelínkovou. Připravily pro nás přehlídku podzimní kolekce krásných dámských klobouků.
      36:16
      Výstava o historii Vinohrad a Žižkova
       Pozveme vás na výstavu o historii dvou pražských čtvrtí – Vinohrad a Žižkova.
       41:51
       Portrét: Marie Navrátilová
        Jako vždycky máme pro vás připravený Portrét zajímavé osobnosti. Strávili jsme den s Marií Navrátilovou, která prožila svůj život na Chodsku. Vychovala dceru, pomáhá s vnoučaty a pravnoučaty. S velkou láskou se věnuje chodským krojům, perníčkům a koláčům.
        Přehrát celé video
        Stopáž53 minut
        Další díl
        7. prosinec 2012

        Napište nám