Magazín nejen pro seniory. Pořadem provází M. Retková

Obsah dílu

Přehrát vše

Na Velký pátek končí 40denní postní předvelikonoční období. Ve studiu přivítáme pana opata Mariana Rudolfa Kosíka z kláštera Nová Říše.

Určitě vás zaujme pozvánka na Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Je typickou a vzácně dochovanou ukázkou formy pojizerského domu. Expozice přibližuje návštěvníkům tradiční lidovou kuchyni a čeká vás tady pozvánka na Velikonoce.

S panem doktorem Janem Krabcem, známým včelařem ze Stříbram, a se Štěpánkou Vrátníkovou, která je učitelkou medového pečiva, si budeme povídat o výrobě a zdobení perníku.

V další reportáži vás pozveme na kurz mozaiky, ale i na stále více oblíbené portrétní kresby. Za neuvěřitelně krátkou dobu se každý naučí kreslit pod vedením zkušené lektorky.

Ve studiu přivítáme paní Michaelu Barotkovou z obecně prospěšné společnosti GLE a paní Ivanu Vodičkovou, autorku krizové karty, které se zabývají pomocí osobám ze znevýhodněných skupin zahájit podnikatelskou činnost.

Nahlédneme pod zručné ruce špičkového operatéra, docenta doktora Tomáše Krče, CSc. Dozvíme se čerstvé novinky o šetrných kloubních náhradách, ale i o tom, jak je to s výběrem materiálu, který se při operacích používá.

Jako vždy máme pro vás připravený Portrét zajímavé osobnosti. Strávili jsme den s Ladislavem Kouckým, bývalým kastelánem na hradě Valdštejn, kde byl celý život. A zasloužil se o jeho celkovou rekonstrukci.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín