Krásná posedlost Roberta Wilsona. Unikátní pohled do zákulisí příprav nové inscenace Národního divadla „1914“ v režii jedné z největších osobností současného světového divadla

Robert Wilson, světově proslulý režisér, původem Američan, který ale velmi často pracuje také v evropských divadelních metropolích. Od roku 2002 k nim přibyla Praha a naše Národní divadlo. Po dvou janáčkovských operách (Osud, Káťa Kabanová) zde nastudoval Čapkovu Věc Makropulos a v letošním roce se do činohry Národního divadla vrátil s projektem „1914“ připomínajícím stoleté výročí první světové války. Příprava inscenace trvala s přestávkami téměř rok.

Svět, který Robert Wilson na jevišti tvoří, je jedinečný a „absolutně Wilsonův“. Stejně tak originální je způsob zkoušení, který vyžaduje od herců a všech ostatních tvůrců maximální nasazení, železnou disciplínu, pokoru a otevřenost vůči režisérovým požadavkům. Finální tvar inscenace se všemi detaily je totiž hotov ještě před začátkem zkoušení – ve Wilsonově hlavě. Zkoušky slouží „jen tomu“, aby se tento Wilsonův svět zhmotnil.

Unikátní dokument zachycuje jednotlivé fáze zhmotňování Wilsonových představ na jevišti a mnohdy trnitou cestu, která k perfekcionistickému výsledku vede.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD
ŽánrMagazín