Velmi teatrální magazín. Přehled nových inscenací divadel v českých krajích včetně Prahy. Režie J. Brichcín

Obsah dílu

Přehrát vše

Pořad Divadlo žije!, který vás pět let informoval o nových premiérách českých, moravských, slezských a někdy i slovenských divadel, mění od nového roku svou tvář. Setkávat se s ním budete každý týden, neboť jej pro vás kromě ČT Praha budou připravovat i regionální studia, tedy Studio Ostrava a Studio Brno.

Odtud také nový dodatek k názvu prvního lednového vydání „České scény.“ Ten značí, že vás budeme informovat o nových inscenacích divadel působících v českých krajích, samozřejmě včetně Prahy. Ta bude mít tentokrát velmi silné zastoupení. Michal Dočekal nastudoval v Národním divadle Gogolova Revizora s Miroslavem Donutilem a Sašou Rašilovem v hlavních rolích. Eliška Balzerová a Tomáš Töpfer hrají v Divadle na Fidlovačce postarší manželský pár, ve kterém manžel tají, že kouří a manželka pro změnu, že má milence. Od překladatele Františka Fröhlicha se o této hře Bengta Ahlforse nazvané Poslední doutník dozvíte víc. S Jiřinou Jiráskovou si popovídáme o její nové roli, kterou zkouší ve svém mateřském Divadle na Vinohradech, ale také o divadle vůbec.

Chybět samozřejmě nebudou tipy na další nové inscenace českých divadel, ani soutěž Anežky Milerové o vstupenky na představení podle vlastního výběru!

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3
ŽánrMagazín