27 minut
Terra musica

21. září 2011

Obsah dílu

Zbyněk Matějů – nový šéf Filharmonie Brno — 20 let brněnského kytarového festivalu — Výročí Pavla Blatného — Félix Lajkó

Části dílu

00:27
Zbyněk Matějů – nový šéf Filharmonie Brno
  S novým ředitelem Filharmonie Brno hudebním skladatelem Zbyňkem Matějů jsme prožili jeho jeden pracovní den. Zajímala nás především vize další cesty, po které se brněnský orchestr v následujících letech vydá.
  06:30
  Félix Lajkó
   Fenomenální srbský houslista Félix Lajkó, rodák ze srbské Vojvodiny dnes žijící v Maďarsku, natočil mnoho oceňovaných alb a během své kariéry spolupracoval s významnými osobnostmi, jakými jsou Alexander Balanescu, francouzští Noir Désir nebo Min Tanaka. My jsme jej zastihli společně s violistou Antaluem Brasnyo na festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou.
   13:05
   Kulturní pozvánky
    14:10
    20 let brněnského kytarového festivalu
     Mezinárodní kytarový festival Brno, jehož součástí jsou i kytarové kurzy, je odborným zahraničním tiskem považován za jeden z nejvýznamnějších kytarových festivalů střední Evropy. Když v roce 1992 ve skromných podmínkách vznikal, tak jen málokdo očekával, že za několik let se promění ve významnou mezinárodní událost. S kamerou jsme navštívili nejen kytarové kurzy a koncerty, ale nabídneme i pohled do zákulisí letošního dvacátého ročníku.
     19:56
     Kulturní pozvánky
      21:22
      Výročí Pavla Blatného
       Na závěr si připomeneme kulaté výročí hudebního skladatele, dramaturga a muzikologa Pavla Blatného, který se narodil právě v září roku 1931 v Brně.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       5. říjen 2011

       Terra musica na sociálních sítích

       Napište nám