Magazín hudební tolerance z Moravy. Mezinárodní baletní přehlídka Taneční most v ND Brno – Labyrint vášně: nová opera T. Hanzlíka a D. Hrbka – Straussův Netopýr v režii O. Havelky (2010). Režie R. Chudoba

V historicky prvním vydání hudebního magazínu Terra Musica z Moravy (po letech existence Notesu) pozveme na novou inscenaci, kterou od nového roku mohou zhlédnout návštěvníci Janáčkovy opery v Brně. Jedna z nejslavnějších klasických operet všech dob Netopýr Johanna Strausse zazněla pod taktovkou renomovaného švýcarského dirigenta Kaspara Zehndera již před vánočními svátky na veřejné generálce. Nová inscenace je dílem režiséra Ondřeje Havelky, jehož předešlé realizace Smetanovy Prodané nevěsty a Gianni Schicchi/Komedianti G. Pucciniho a R. Leoncavalla se setkaly s příznivým ohlasem u diváků i kritiky.

Jubilejní ročník Mezinárodního baletního galapředstavení Tanzbrücke – Taneční most představil na prknech brněnského divadla baletní dvojčata Jiřího a Ottu Bubeníčkovy, jedny z nejlepších českých i světových tanečníků současnosti.

Kromě nich jsme zaznamenali také vystoupení sólistů předních německých scén, jako jsou Hamburg Ballett, Ballett Kiel, Semperoper Dresden, Aalto Ballett Theater Essen a Ballett Dortmund.

Soubor Ensemble Damian připravil na konci listopadu 2009 premiéru opery Labyrint vášně skladatele Tomáše Hanzlíka a libretisty Davida Hrbka. Hudební drama v duchu neobarokního minimalismu, bylo komponováno na český text a námět libreta je inspirován antickou divadelní literaturou.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
ŽánrHudba