27 minut
Terra musica

14. únor 2017

Obsah dílu

Ladislav Horák a Pražské akordeonové slavnosti — Gabriela Demeterová a České doteky hudby — Zbyněk Matějů a balet Malá mořská víla

Části dílu

00:46
Ladislav Horák a Pražské akordeonové slavnosti
  V tomto vydání cyklu Terra musica představíme pedagoga Pražské konzervatoře, akordeonistu a neúnavného propagátora mistrovského hraní na akordeon Ladislava Horáka, a to na pozadí festivalu Mezinárodní akordeonové dny. Ladislav Horák je jeho zakladatelem, manažerem, interpretem a zejména osobností, která emotivně spojuje studenty i pedagogy hry na akordeon z celého světa.
  11:37
  Gabriela Demeterová a České doteky hudby
   Houslistka, violistka, sólistka světových orchestrů, první česká absolutní vítězka Mezinárodní houslové soutěže Yehudi Menuhina v Anglii a členka umělecké rady Akademie múzických umění v Praze Gabriela Demeterová žije již několik let nedaleko Manchesteru ve Spojeném království. Do Prahy se často vrací, například aby zahájila festival České doteky hudby Koncertem pro housle a orchestr a moll Antonína Dvořáka.
   17:48
   Zbyněk Matějů a balet Malá mořská víla
    Závěr zasvětíme soudobé skladbě. Zbyněk Matějů, současný český skladatel, byl požádán, aby zhudebnil baletní ztvárnění pohádky H. Ch. Andersena Malá mořská víla. Vznikla tak světová premiéra v choreografii Jana Kodeta a v režii tandemu SKUTR – Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Tvorba Zbyňka Matějů však zahrnuje i filmové a koncertní kompozice. Zároveň působí jako pedagog na pražské HAMU.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    28. únor 2017

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám