45. sezóna Komorní filharmonie Pardubice – Skladatel a klavírista Petr Malásek – Eurovizní soutěž mladých hudebníků. Režie B. Hončarivová

Pořad bylo možné přehrát do 1. 1. 2019
Video není k dispozici

Komorní filharmonie Pardubice, jeden z nejzajímavějších mimopražských orchestrů, oslavuje v Roce české hudby čtyřicátou pátou sezónu své úspěšné existence. A tohoto výročí se dožívá v plné umělecké síle, pod vedením svého šéfdirigenta Marka Ivanoviče. Pardubická filharmonie stále přichází se zajímavou a podnětnou dramaturgii, jako třeba na přelomu ledna a února, kdy uvedla koncertní provedení díla E. F. Buriana Vojna.

Další výročí – padesáté narozeniny – v tomto roce oslavuje skladatel a klavírista Petr Malásek. Připomeneme si jeho skvělé jazzové interpretační umění, jeho roli „dvorního“ doprovazeče Hany Hegerové či Lucie Bílé, ale i zajímavou vlastní kompoziční činnost, zasahující jak do oblasti jazzu a popu, tak i do hudby vážné.

15. a 16. února 2014 se v Hudebním studiu České televize na Kavčích horách uskutečnilo české národní kolo soutěže Eurovizní soutěže mladých hudebníků (Eurovision Young Musicians), kterou vyhlašuje Evropská unie vysílatelů – EBU. A vybíral se český zástupce pro tuto prestižní evropskou soutěž. Ta je určena hráčům do devatenácti let na libovolný hudební nástroj a je zaměřena výhradně na oblast vážné hudby. Vzhledem k tradičně vysoké úrovni uměleckého vzdělávání v českých zemích předpokládáme, že český zástupce na sebe v konkurenci ostatních evropských soutěžících jistě upozorní kvalitním výkonem a vystoupí pak i v celoevropském finále 31. května 2014 v Kolíně nad Rýnem, na otevřené scéně před známou katedrálou za doprovodu symfonického orchestru WDR. Tento výjimečný koncert bude živě přenášen do mnoha zemí Evropy.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD
ŽánrHudba