Bruno Cremer jako slavný detektiv. Francouzský koprodukční seriál (1991). Dále hrají: R. Faurová, M. Lonsdale, E. Macoccová, S. Beauvois a další. Scénář a režie Claude Goretta

Pořad bylo možné přehrát do 23. 1. 2021
Video není k dispozici

Komisaře Maigreta navštíví bývalá prostitutka Ernestine, přezdívaná Dlouhé bidlo, kterou Maigret kdysi zatýkal za krádež. Nyní Ernestine prosí Maigreta o pomoc, její manžel Alfred, který vykrádá tresory a kasy našel v jednom domě zavražděnou ženu. Zpanikařil a utekl, ale na místě činu zapomněl své lupičské nádobíčko. Od té doby, jako by se po něm slehla zem, schovává se, protože se bojí, že bude hlavní podezřelý. Maigret se vypraví do domu, který šel Alfred vykrást, ale v domě žije stará dáma se svým synem, zubařem, kterého před několika dny údajně opustila žena Marie. Oba shodně tvrdí, že o loupeži nic neví, ale právě lékařova minulost a jejich tvrdošíjné zapírání směřuje Maigretovo pátrání.

Mezi nejlepší epizody z první řady série příběhů komisaře Maigreta patří právě část nazvaná Maigret a Dlouhé bidlo. V psychologicky silném příběhu se setkávají dvě velké herecké osobnosti – Bruno Cremer a Michael Lonsdale, kteří svými úspornými a přesnými hereckými prostředky rozehrávají v detailu dokonale své party, jsou si navzájem důstojnými protivníky, a vyvářejí tak neopakovatelnou atmosféru celého filmu. Režisérem této epizody je známý švýcarský tvůrce Claude Goretta, jehož filmy Krajkářka a Dívka z Lotrinska si v řadách diváků i u kritiky našly mnoho obdivovatelů.

Originální názevMaigret et la Grande Perche
Stopáž95 minut
Rok výroby 1991
 )D( ST HD
ŽánrSeriál