Jiřina Bohdalová
Manéž Bolka Polívky je jeden z pořadů, který se mi líbí a na který se pokaždé ráda podívám. A neříkám to ze slušnosti. Z Bolka tryská určitá jistota, kterou v sobě má. Vedle Bolka se člověk cítí jistě. Naposledy jsem tento pocit měla vedle Vladimíra Dvořáka. Co se týká improvizace, Bolek se drží daného tématu, nevybočuje do nesmyslů. Nepřekvapuje, vrší s obrovským citem pro míru, nepřetahuje únosnou míru. Což je dnes u komiků vzácná vlastnost.Od ostatních zábavných pořadů se liší tím, že je to vyloženě Bolkův autorský pořad. A tím je řečeno vše.

Karel Šíp
Bolka mám rád a obdivuji to, co dělá. Manéž je stálicí, nebál bych se říci vlajkovou lodí všech televizních zábavných pořadů. Neznám žádný zábavný pořad, který tak dlouho na televizní obrazovce vydržel. Obdivuji to a jsem rád, když mě Bolek pozve a mohu tady účinkovat. Výjimečnost a originálnost Manéže se odvíjí od osobnosti Bolka, který je sám o sobě výjimečný klaun a komik. S Bolkem se známe už řadu let a i on byl hostem některých mých pořadů. Manéž vzniká trochu jinak než ostatní zábavné pořady. Navíc vzniká až na místě, a to předůkladnou přípravou. Bolkovi přeji nevysychající studnici nápadů a celému týmu pořád stejnou chuť do práce, jakou mají dosud.

Jiří Pecha
Patříte k hostům, které si Bolek Polívka zve rád a častěji. Co na to říkáte?Každé pozvání do Manéže mě potěší. Už dlouhá léta s Bolkem spolu nejen pracujeme, ale jsme i kamarádi. Rád bych v Manéži účinkoval určitě častěji, ale člověk nemůže být věčným hostem.
Co Vás nejvíce při přípravě Manéží pobavilo?
Bavím se pořád. I když v Manéži neúčinkuji, zajdu se na ní podívat. Těší mě sledovat, jak se den ode dne tvoří. Mám rád proces vznikání a jeho výsledek. Těší mě to a nemusím v ní právě hrát.
Kam by jste zařadil Manéž jako zábavný pořad?
Pořady nerad zařazuji. To je záležitost kritiků. Humor v Manéži není bezduchý. Každá scénka a každý dialog o něčem vypovídá. Nechybí jim podtext. Jsou živé a lidi se skutečně baví.

Jiří Korn
Pokaždé mě potěší, když mohu jako host vystoupit v pořadu, který má velkou roli. Bolek Manéž po celou dobu dělá výtečně a je naprostým géniem na poli humoru.
S ostatními zábavnými pořady se Manéž nedá vůbec srovnávat. Manéž je Manéž. Bolek je osobnost, která má úroveň, má nesmírný přehled, je ohromně vtipný a svou práci má rád. Je výjimečný a my bychom měli být pyšní, že někdo takový u nás existuje. Musím smeknout před tím, jak Bolek neustále hýří nápady. Hodně totiž záleží na člověku, který humor dělá. Humor dělá osobnost, která ho provozuje. 

Michal Nesvadba
Bolek je pro mě samozřejmě člověk, kterému velmi fandím. Myslím si, že ho stále ty velké tlusté knihy nedocenily, protože je to jedna opravdu z velkých osobností dnešní doby. Ať je to, jak je to. Je to člověk, který tvoří. A těch je strašně málo. Podívejte se na množství poloh, které hraje ve filmu, v divadle, v televizi. Je úžasný umělec. Právě proto je to pro mě inspirující. Není to fráze. Jsem tady už potřetí a vždycky bych upřednostňoval práci s ním. Stejně jako já má rád pohybové věci. On nezhasíná, je pořád nabitý. Manéž jako pořad mám také moc rád. Bolek je velmi tvořivý a jen tak něco nepropustí. Hlavně pořád hledá a to je dobré.

Barin a Fretti
Co říkáte na to, že Manéž je letos hlavním silvestrovským pořadem ČT?Fretti: Máme z toho radost. Myslíme si, že si to Manéž zaslouží. Je to inteligentní a krásný pořad. Dvakrát získala Televizní cenu jako nejlepší zábavný televizní pořad.
Barin: Pro mě je to také odměna za to, ze jsme udělali už třicet jedna Manéží.

Michael Kocáb
O Vás se říká, že do zábavných pořadů moc nechodíte. Proč jste se rozhodl přijít právě do Manéže?
Nedokáži si představit někoho, kdo by Bolkovi odmítl. Bolek dělá nejlepší srandu, která je chytrá a je v ní i moudrost. Má úroveň.
Co se Vám na Bolkově humoru nejvíce líbí?
Jeho schopnost reagovat skoro na všechny podněty. Je dobrým improvizátorem, je schopný dotáhnout věci do konce, je hodně vzdělaný. 

Jitka Molavcová
Jsem tady už podruhé. Myslím si, že humor Bolka Polívky je jedinečný. Vymyká se, je klaunský, dětský, čistý. Líbí se mi jeho improvizace. Je to dobrodružství. Hodí Vás do vody a plav. Poraď si s tím, jak umíš. Co k tomu více dodat. 

Jiří Suchý
Bolek Polívka je opravdu mimořádná a vzácná osobnost a já jsem rád, že tady s ním mohu pracovat.

Jiří Schmitzer
Je to dobrý pořad, jinak bych do něho nešel. Bolkův humor je inteligentní , navíc má pohybové dispozice a je znamenitý herec. 

Pavel Zedníček
Je to jeden z nejkrásnějších pořadů, které Česká televize má a kterého by si měla vážit. Bolek je nejen skvělý kamarád, ale také vynikající herec, komik a klaun. Jeho inteligentní humor mám moc rád. 

Miroslav Donutil
Je to jako kdybych Vám vyprávěl, jak jsem dudlal dudlík. Byli jsme s Bolkem dvacet let v jednom divadle. Humor, který v našem divadle vznikal, je součástí humoru, který oba produkujeme. Pochopitelně každý jdeme svou cestou. Mám jeho Manéže moc rád a velice si vážím toho, co dělá. Já jsem letos se zábavou skončil. Definitivně jsem ukončil natáčení pořadu Na kus řeči a nic jiného vytvářet nehodlám. Bolek bude určitě pokračovat dál a zcela určitě bude mít dostatečné množství nápadů na to, aby diváky strhnul. 

Jaroslav Uhlíř
Bolek Polívka je - upřímně řečeno gigant, zjevení, výrobce srandy. Bolka znám, protože jsme ho měli kdysi dvakrát v Šarádě. Bolek připravuje Manéž netradičním způsobem. Když jsme s Karlem Šípem dělali Šarádu, říkal mi, abych věci ze scénáře řekl vlastními slovy. Jinak se spolupracuje se Zdeňkem Svěrákem, s nímž připravuji Hodiny zpěvu. Tady je povinností naučit se scénář slovo od slova. Příklad uvedu z poslední Hodiny zpěvu, kde mám větu: Milé děti, to se někdy starším lidem stává, že si myslí, že jsou jinde, než jsou. Zkuste to říci svými slovy. To nejde. U Manéže je všechno jinak. Při zkoušení například zjistíte, že fór, který jsme si vymysleli, není dobrý. A scénka se za pochodu předělává. Proto Bolkovi přeji jenom herce, kteří jsou alespoň trochu schopní improvizace.
Pohybujete na poli zábavy. Kam by jste zařadil Manéž?
Zařadil bych ji mezi hvězdné pořady. Má svůj kredit, neupadá. Co si budeme povídat, dnešní zábava je všeobecně dost dole. Manéž je geniální a mezi zábavnými pořady nadprůměrná.

Radim Novák a Martin Trnavský
Radim: Prostředí Manéže je tvůrčí a příjemné. Manéž už od svého samotného vzniku patří k inteligentním pořadům. Bolka mám rád, jeho humor není podbízivý a laciný. Také se mi líbí koncepce, že Bolek zve do svého pořadu zajímavé hosty.
Martin: Manéž je jedním z mála pořadů, který má inteligentní humor. 

Pavel Liška
Už podruhé jste v Manéži
Těší mě, že se znovu sejdeme Tomášem a Bolkem a vymyslíme zase něco jiného. S Bolkem je radost hrát. A Manéž je náš nejlepší zábavný pořad, který si drží svou úroveň a kvalitu.

Martin Dejdar
Líbí se mi, že je originální, čerpá jenom sám ze sebe a z věcí, které vymyslí a na kterých pracuje. Také se mi líbí, že se své hosty staví nebo se snaží dávat do jiných situací, než na jaké jsou u nich diváci zvyklí a jak je normálně neznají. Což je stereotyp ostatních zábavných pořadů. U Manéže se s lidmi pracuje. Bolek vahou své osobnosti dokáže pozvat lidi méně známé i neznámé. To u ostatních pořadech není možné, protože tam musí chodit hodně známé tváře. Myslím si ale, že je to také hodně o odvaze dramaturga. Ta chybí všem televizím, které nemají odvahu dávat příležitost mladým talentovaným tvářím.Takových pořadů by mělo být více. 

Lucie Bílá
Mám ráda situační humor, proto je mi Bolek hodně blízký. Mám ho ráda jako kamaráda. Je to báječný člověk s velkým srdcem a s úžasným smyslem pro humor a spravedlnost. V jeho pořadech se s ním nebojím jít do čehokoliv, protože vím, že je zárukou kvality. Shodou okolností jsem v Manéži přesně před osmi lety s Bolkem měla krásnou postelovou scénu. Tehdy jsem čekala Filípka, který je tu dnes se mnou. Přesně si pamatuji celý průběh natáčení. Doufám, že tento Silvestr, který s Bolkem točím, není poslední. Dobrých a kvalitních lidí, umělců a nadšenců zase tolik není.

Arnošt Goldflam
Co byste mi prozradil o Vašem vztahu k Manéži, když jinak zábavné pořady nevyhledáváte?
Manéž je mimořádný pořad. S Bolkem se znám už mnoho let a jsme přátelé. Také vím, že Bolek vždy připraví vtipnou situaci. Navíc mám příležitost setkat se s lidmi, které jsem dlouho neviděl. A navíc se hodně vyblbneme. Přeci jenom v sobě mám komediantskou duši. Člověk se potřebuje vyřádit a to se mu většinou s Bolkem povede.
A co nejvíce oceňujete na Bolkově humoru?
Přitom jak je široce oblíben, ale nutno také říct, že u některých neoblíben, si zachovává určitou laťku. Jeho scénky mají pointu, vtip a špetku černého humoru. Není banálním bavičem. Je vtipný, inteligentní, někdy až groteskní. A takový humor mám rád. 
Na jakou roli v manéži vzpomínáte nejraději?
Nejlépe mi sedí situace, které jsem alespoň trošičku znal. Například číslo Tam je vedro hergot bylo inspirováno představením Terapie. Nebo scénka o panu Broučkovi v 15 století, kterého hraji v divadle v Dlouhé v Praze. Baví mě, že žertujeme na dané téma.

Marek Eben
Patříte k umělcům, kteří do zábavných pořadů moc neochodí. Proč jste přijal pozvání do Manéže a jak se Vám jako pořad líbí?
Manéž je v jisté oblasti zábavy zcela mimořádným pořadem, protože to není urputné veselí za každou za cenu a za pomoci jakýkoliv prostředků. Je to inteligentní zábava. Bolek má vkus, talent a nápady. A inspiruje, aby Vás něco napadlo. Je pravda, že já do zábavných programů moc nechodím. Ne, že bych měl k nim přezíravý postoj. Nejsem však typem baviče, jehož příchodem na jeviště se lidé hned valí smíchy. A proto se v Manéži cítím dobře.
Co Vám se osobně líbí na humoru Bolka Polívky?
Líbí se mi jeho neuvěřitelná vynalézavost a jak si sám ze sebe dokáže dělat legraci a jak má rád lidi. Umí dělat český humor, kde jsou úžasné efekty, které nic nestojí. Všechny ty deformátory a ostatní věci. Bolek má navíc rád publikum. A to lidé poznají. Jsou baviči, kteří mají rádi sebe a používají publikum jako prostředek k vlastnímu uspokojení. Bolek má rád lidi, hraje pro ně a lidi to moc dobře vědí.