Polívka & spol.
Klikněte pro větší obrázek Už čtyřicáté první vydání Manéže je ryze pánskou jízdou s mezinárodní účastí. Do „dojemně pitomé show“, jak se zpívá v závěrečné písničce, vstoupí Marek Vašut, italští klauni Carlo Rossi a Piero Lenardon, Jiří Korn a 4TET, mužoretové recesistické skupiny Direkt, Petr Holík, Rolling Stones Revival Band Brno a Bolkův nejstarší syn Vladimír Polívka. Chybět nebudou ani Barin a Fretti.
Klikněte pro větší obrázek Vracím se sem rád. Jinak bych tu přeci nebyl,“ říká Jiří Korn. „Je to příjemná práce. Bolka znám dlouho a to, co dělá, je báječné, úžasné, s ohromným nápadem. Pravidelně sleduji Manéž i Bolkoviny. Viděl jsem ho také ve filmech a myslím si, že je to jedinečný člověk.“ Co si Bolek vymyslel na Jiřího Korna, odborníka na módu? Debatování ohledně pokrývek hlavy.
Klikněte pro větší obrázek Zakladatel Společnosti Vlasty Buriana Petr Holík chystá pro Bolka cenu. Jak ji Bolek přijme? Jisté je, že každý ceremoniál má svá pravidla, třeba mažoretky. Jenže... vpochodují mužoretové tanečně recesistické skupiny Direkt.
Klikněte pro větší obrázek Hudební skupinu Rolling Stones zná každý. Proč je zvát z Anglie, když je máme v Brně! Neznáte-li je, přičtěte to na vrub své nevzdělanosti, protože Rolling Stones Revival Band byl založen už v roce 1997! Bolek Polívka vám představí Micka Jaggera alias Adama Vrbase a další „stouny“ moravské metropole.
Klikněte pro větší obrázek Bolkův syn Vladimír (18) se poprvé v Manéži objevil jako čtyřletý. Bude na něho mít nějaký vliv Bolkova lekce stran umění prodat se? Uspěje Polívka ml. jako obchodník s otrokem? Z daleka je Francouz Schutter, vysloužilý francouzský napoleonský voják. Italští klauni Carlo Rossi a Piero Lenardon přicestovali už podruhé. Bolek na ně prozradil, že jsou to jeho bývalí žáci. Takže se od nich nechá bavit. Bavte se i vy!
Text Jarka Marešová
Foto Jef Kratochvil
Převzato z týdeníku ČT+