Přenos příběhů hrdinů, kteří měli odvahu postavit se zlu

Ceny Paměti národa jsou prestižním evropským oceněním, které od roku 2010 každoročně uděluje společnost Post Bellum pamětníkům zlomových momentů minulého století, „kteří ve svém životě prokázali, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova“.

Letošní ročník věnovaný výročí 25 let od pádu železné opony bude poprvé v historii ročníkem mezinárodním. Kromě českého laureáta budou oceněni i laureáti z Německa, Maďarska, Polska a Slovenska. Každý z oceňovaných bude představen portrétem, který vznikl na území jeho země za účelem Koncertu pro hrdiny, a to v úzké spolupráci mezi Českou televizí, zahraničními partnery a organizací Post Bellum.

Mezinárodnímu rozměru bude odpovídat i hudební dramaturgie večera, která přinese překvapivá spojení mezinárodně respektovaných hudebníků a středoevropských popových a rockových hvězd. Těšit se tak můžete na zástupce výše zmíněných zemí jako např. na Gábora Pressera, Mariána Vargu s Janou Kirschner, hudební skupinu Raz Dwa Trzy a také na velkou mezinárodní hvězdu Johna Calea.

Přímý přenos z Národního divadla v Praze bude uvádět Marek Eben.

Ceny paměti národa na sociálních sítích

Napište nám