Tajemství pražských dvorků

Dvorek Kamenická 35

Tajemství pražských dvorků

Dvorek Kamenická 35

Obsah dílu

Nájemníci opravili dům i zahradu, kterou se kdysi dalo procházet až k obchodnímu domu Brouk a Babka. Rondokubistický dům s vlastními webovými stránkami.

Play
7 minut
Další díl
Dvorek Petrská 21

Přehled dílů

Play
4 minuty

Dvorek v Ruské ulici

Vršovický dvorek roku s obří rozlohou
Premiéra sobota 12. 7. 2014
Play
8 minut

Pivovarský dvůr U Fleků

Staletá historie prosycená vůní piva dýchá z každého koutku členitého dvoru historického pivovaru. Stará technologie a originální receptura láká do dvora tisíce lidí. Je tu i muzeum piva. Právě tady se scházeli Němci z obou rozdělených zemí.
Premiéra sobota 31. 10. 2015
Play
7 minut

Dvorek Jana Zajíce

První dvorek, na který jsme se s naším seriálem vrátili. Majitelka výjimečné botanické zahrady Kateřina Ebelová si totiž pronajala další kus vnitrobloku. Tady chystá mimo jiné letní kino i další kulturní akce.
Premiéra neděle 25. 10. 2015
Play
8 minut

Dvorek U Řečických

Býval to ještě před několika desetiletími velice živý dvorek, kde se každou neděli hrálo a zpívalo. Malé Opočno ho nazývají současní obyvatelé. Na půdě přilehlého domu měli svou pozorovatelnu estébáci
Premiéra neděle 11. 10. 2015
Play
8 minut

Dvorek ČVUT na Karlově náměstí

Dvorek, obklíčený školními budovami s mimořádně dlouhou historií vzdělávání. Býval tu klášter s kostelem svatého Petra a Pavla, Vojtěch Hynais tu v boudě na dvorku maloval oponu Národního divadla. ČVUT chystá oživení celého prostoru.
Premiéra sobota 3. 10. 2015
Play
7 minut

Příběh dvorů hlavní pošty v Jindřišké ulici

I současná honosná odbavovací hala bývala dvorkovým překladištěm, plným koňských povozů. Už za Karla IV. tu bývala bylinkářská zahrada.
Premiéra neděle 8. 3. 2015

Napište nám

Související pořady