69. mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2014

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos slavnostního zahajovacího koncertu z Obecního domu v Praze. Cyklus symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany hraje Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. Režie T. Šimerda

V roce 2014 si připomínáme 100 let od narození legendárního českého dirigenta Rafaela Kubelíka (1914 – 1996), který stál v roce 1946 společně s Českou filharmonií u zrodu festivalu Pražské jaro. Když organizátoři přemýšleli, jak vzdát hold tomuto legendárnímu umělci, zcela logicky jim vyplynulo jediné a nejlepší možné řešení – svěřit v tomto roce zahájení festivalu České filharmonii v čele s jejím šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem.

Ten sice zahajoval Pražské jaro s orchestrem Konzervatoře v Praze před několika lety, ale spojení Jiří Bělohlávek – Česká filharmonie – Má vlast na Pražském jaru je tu znovu po mnoha letech. A zároveň v souvislosti s výročím narození Rafaela Kubelíka.

Otevření Pražského jara a tóny Smetanovy Mé vlasti budou letos spolu s námi vychutnávat i televizní diváci v Německu, Rakousku a v Jižní Koreji.

Přehrát video

Diskuse diváků
  • J.V.Pospíšilová- Ĺ teflová 16. 5. 2014 12:27

    Má vlast jedním dechem

    PevnÄ› věřím, Ĺľe vĂ˝znamnĂ­ zástupci naší vlády s prezidentem M.Zemanem v ÄŤele a …

  • mamÄ›nka 13. 5. 2014 08:06

    Překrásné!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 91 minut – Rok výroby: 2014 – L
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady
Rok české hudby 2014