Vedlejší postavy

Vilma Cibulková
Vilma Cibulková

Edita Sedlecká

Bývalá vysokoškolská láska doktora Martina. Potkávají se po letech. Edita vede v nedaleké okresní nemocnici výzkum. K Martinovu překvapení o něj projeví i po letech zájem.


Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek

Michal Mejzl

Kuchař v nové restauraci Antonína Brázdy. Pohledný mladík s temnou minulostí.


Sabina Remundová
Sabina Remundová

Yvona Petrželová

Kuchařka v místní základní škole, která se snaží zhubnout. Má obézní a hyperaktivní dceru Denisu, kterou se snaží zklidnit, aby nemusela být přeřazena do jiné školy. Podniká proto různé manévry, ale v závěru se ukáže, že za hyperaktivitu Denisy může vlastně ona sama.


Marie Doležalová
Marie Doležalová

Růženka

Studentka zdravotní školy, která zaskakuje v ordinaci doktora Martina v době nepřítomnosti Ireny. Typ velmi snaživé dívky, která to sice myslí dobře, ale snadno se nechá napálit.


Nina Divíšková
Nina Divíšková

Paní Retková

Stará paní, která se rozhodla prodat v Protějově svou usedlost Pražákům. Během stěhování se jí ztratí její kočka a u doktora Martina poptává mast na ekzém. Jenže její hlavní problém je dávivý kašel, který ani tak není důsledkem letitého kouření, jako právě prodělané tuberkulózy.


Petr Lněnička
Petr Lněnička

Eda Milíř

Mladý muž, který se živí jako malíř a natěrač, ale rád také portrétuje ženy. Zakouká se do tetičky Marie. Trpí záchvaty, které zprvu působí jako epileptické, ale ukáže se, že za nimi stojí něco jiného.


Dana Batulková
Dana Batulková

Karin Vajdušová

Majitelka jednoho z Protějovských hotelů, která přichází do Martinovy ordinace s problémy se zrakem a myslí si, že má roztroušenou sklerózu. Je svobodná a upnutá na svého psa. Začne Martina uhánět.


Lídina kamarádka, cellistka, která Lídu láká, aby šla do Prahy. V Protějově se vážně zraní a Martin ji za dramatických okolností zachrání život.


Jana Synková
Jana Synková

Bety Slámová

Starší paní, která má poraněné koleno a její stav se příliš nelepší i přes Elingerovu léčbu. Ukáže se, že trpí komandováním vlastní sestry, která na ni aplikuje své experimentální léčebné metody.


Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná

Jana Slámová

Dominantní ze sester, která se realizuje ve vlastních léčebných experimentech, jimiž se pokouší léčit také svou sestru Bety.


Lenka Termerová
Lenka Termerová

Alena Spurná

Postarší kamarádka Marie nabízí Martinovi terapie ohledně jeho problému s krví. Sama však trpí zdravotními problémy a je to právě Martin, jehož diagnóza Alenu zachrání v nemocnici od špatné léčby.


Luděk Sobota
Luděk Sobota

Klásek

Po Lídině odchodu z Protějova se stane ředitelem místní základní školy. Má neurologickou poruchu, trpí tiky a má poněkud zvláštní pedagogické metody. Jeho psychická porucha se nakonec projeví naplno, když je se žáky v lese a Martin musí zachraňovat nejen jeho, ale i děti a Lídu.


Ivan Romančík
Ivan Romančík

Stašek

Starousedlík, který by se rád odstěhoval do domova důchodců kvůli většímu pohodlí a přenechal svůj dům Lídě. Martin však jeho simulování odmítá, dokud se vážně nezraní.


Jan Vlasák
Jan Vlasák

Kloud

Postarší pán upoutaný na invalidní vozík, kterému se až příliš často dějí prapodivná zranění. Ukáže se, že za ně nemůže ani tak jeho neobratnost na vozíku, jako jeho žena, která má také zdravotní potíže.


Jana Šulcová
Jana Šulcová

Kloudová

Manželka, která se stará o invalidního muže upoutaného na vozík. Ukáže se však, že to ona je příčinou četných kolizí, které působí zranění jejímu choti.


Jiří Pecha
Jiří Pecha

Jan Sekyrka

Stařík, kterému Martin léčil impetigo, a který je známý svou dotěrností, jež Martina irituje. Ironií osudu ale náhle umírá přímo před Martinovými zraky ve vlaku.


Iva Janžurová
Iva Janžurová

Sekyrková

Manželka Sekyrky, která trpí jeho smrtí, má halucinace, vidí ho vedle sebe. Martin ji doporučí, ať se pořádně vyspí. Nakonec se ale prokáže, že její halucinace nezpůsobuje stesk po mrtvém muži, ale zákeřné onemocnění, které doktor Martin odhalí.


Otec jednoho z nepřizpůsobivých žáků v protějovské škole Adama Vlka, který dostal panický záchvat poté, co jej Marie zavřela za trest do kurníku. Celý incident by chtěl řešit s Marií právně. Jenže vyjde najevo, že Adam trpí nemocí, kterou mu způsobili jeho rodiče a jež doktor Martin odhalí.


Matka jednoho z nepřizpůsobivých žáků v protějovské škole Adama Vlka, který dostal panický záchvat poté, co jej Marie zavřela za trest do kurníku. Chtěla by celý incident řešit s Marií právně. Jenže vyjde najevo, že Adam trpí nemocí, kterou mu způsobili jeho rodiče a jež doktor Martin odhalí.


Igor Orozovič
Igor Orozovič

Marcel Michlů

Doktor – terapeut, jehož Martinovi doporučila Edita, za kterým Elinger dochází, aby se zbavil svého problému s hemofobií.


Hanuš Bor
Hanuš Bor

Michal Zahálka

Michal je nemocný. Martin u Zahálkových doma odhalí jeho zdravotní problém, kterým souvisí s Květinou vášní ke zvláštnímu druhu lovu.


Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová

Květa Zahálková

Květa nastoupila jako nová kuchařka v restauraci u Antonína Brázdy, se kterým se snaží koketovat, a den co den mu nosí zvěřinu. Vyjde však najevo, že ve zvířatech jsou střepy ze světel od auta, neboť úlovky byly sražené vozidlem.


Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská

Daniela Králová

Porodní asistentka. Martin ji podezřívá z toho, že Lídě vnucuje různé alternativní způsoby a přístupy k těhotenství a k porodu samotnému.


Jiří Klem
Jiří Klem

Lukáš Vlach

Farmář, který se v nouzi dočasně nastěhuje k Marii. Vlacha sužují podivné záchvaty. Martin přijde na to, co je jejich příčinou.


Roman Luknár
Roman Luknár

Taxikář Tom

Zralý muž, který chce po Martinovi prášky proti únavě. Odkupuje zároveň od Brázdů recyklovaný olej z friťáků, aby ušetřil na provozu svého taxíku. Ukáže se, že to je také příčina jeho zdravotních problémů.


Magdalena Sidonová
Magdalena Sidonová

Dáša

Tomova žena je tělocvikářka v protějovské škole a současně další z obětí recyklovaného oleje od Brázdů. Během vystoupení s dětmi omdlévá a kolem projíždějící Martin zasahuje a přichází na příčinu její slabosti.


Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková

Diana Dobiášová

Nová doktorka, která přišla do Protějova místo odcházejícího Martina. Získává si záhy velikou oblibu u místních obyvatel, protože předepisuje hodně léků a na rozdíl od odměřeného a velmi přísného Martina s tím nemá problém. Problém má ovšem se svým stavem, protože sama užívá opravdu velké množství léků. Martin brzy pojme podezření, že Diana vůbec nerozumí tomu, co dělá a navíc zjistí, že za jejím podivným chováním je vážná choroba.


Vladimír Hajdu
Vladimír Hajdu

Karel Dobiáš

Manžel nové protějovské doktorky Diany je typ starostlivého muže, který dobrovolně přijal roli zdravotního bratra v její ordinaci. Ve skutečnosti je to ale právě on, kdo Dianu donutil dostudovat medicínu, byť ona sama se evidentně v této profesi necítí.


Václav Kopta
Václav Kopta

Robert Fiala

Oblíbený učitel protějovské školy, zejména hudební výchovy, a bývalý rocker, který se ovšem ze zdravotních důvodů musel vzdát své profese. Kolega Lídy Klasnové.


Milena Steinmasslová
Milena Steinmasslová

Sandra Kunešová

Trochu komická, ale velmi svědomitá místní lékárnice. Na rozdíl od většiny ostatních je fanynkou doktora Elingera, kterého obdivuje nejen jako schopného lékaře, ale i jako muže. Zdá se, že pro něj má slabost, takže kdykoliv má příležitost, snaží se ho zaujmout, ať už nejnovějšími lékařskými poznatky, nebo svým podivuhodným šarmem. Kvůli svým zdravotním potížím s krkem nosí Sandra neustále krční límec.


Adam Vohánka
Adam Vohánka

Péťa Krása

Extrémně chytrý, ale taky svéhlavý a trochu přidrzlý kluk ze třídy Lídy Klasnové. Trochu revoltář, který nechce příliš komunikovat a často je tudíž zdrojem potíží a nedorozumění.


Tereza Vilišová
Tereza Vilišová

Paní Krásová

Maminka Péti je ze svého nadmíru inteligentního, ale nezvladatelného potomka nešťastná. Je na něj sama a k tomu se musí starat o živobytí. Provozuje v Protějově stánek s vyhlášenými valašskými cmundami. Malý podnik jí vydělává, ale neobejde se bez její přítomnosti.


Lukáš Latinák
Lukáš Latinák

Dan Lipovský

Bývalý přítel Lídy, Slovák. Rodák z Protějova. S Lídou se zná od narození, chodili spolu do školy a později, když jim bylo dvacet, spolu nějakou dobu měli vážný vztah. Dan pak dal přednost kariéře architekta a odešel do Bratislavy. Teď se vrací zpátky do městečka kvůli zdravotnímu stavu jeho matky.


Eva Leinweberová
Eva Leinweberová

Karolína Sovová

Nadšená moderátorka protějovských dvacetiminutovek, které vysílá pravidelně z improvizovaného rozhlasového studia v kanceláři městské radnice. Z původně informačních sdělení do místního rozhlasu vytvořila oblíbené městské rádio, v němž vede rozverná interview se známými zdejšími osobnostmi. Jejím hostem bude i doktor Elinger.


Milan Kňažko
Milan Kňažko

Ján Kováč

Bývalý přítel Marie Loukotové, který se po letech vrací z francouzského Avignonu, kde poslední léta žije, se svým automobilem-veteránem do Protějova, aby se setkal se svou někdejší láskou. Zdravotní potíže, které se u něj projeví záhy po příjezdu do městečka, ale zásadním způsobem změní jeho původní plány. A pro doktora Elingera znamenají další zvláštní lékařský i osobní případ, který částečně zasáhne i do života jeho nejbližší příbuzné.


Emília Vášáryová
Emília Vášáryová

Alžběta Lipovská

Danova matka, u níž se projeví některé příznaky vykazující nástup Alzhaimerovy choroby. Pečlivým vyšetřením doktora Elingera se ale nakonec podaří najít skutečné příčiny zdravotních komplikací, kterými tato důstojná a stále svým způsobem bystrá dáma v pokročilém věku trpí.


Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek

Radek Horák

Jeden ze správců Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Bydlí v domku na samotě kousek od městečka Protějov, rodinu nemá. Svůj malý pozemek se správcovským domkem má důkladně oplocený, vršky plotu dokonce obehnané ostnatým drátem. Na první pohled vypadá jako typický ošlehaný zálesák, jenž komentuje dění v městečku s bohorovným nadhledem, ve skutečnosti se ale ukáže, že není psychicky zdaleka tak vyrovnaný, jak se zdá. Je to samozřejmě opět doktor Elinger, který Radkovu chorobu diagnostikuje a pomůže jej tak zachránit.


 Píďa
Píďa

Pes Píďa

Zpočátku to vypadá, že jediný, kdo si doktora oblíbil a snáší jeho aroganci je, toulavý pes Píďa. Doktor Elinger, který si se zvířaty rozumí ještě o trochu méně než s lidmi, se psa snaží zbavit. Avšak neúspěšně.