Co lze získat v neziskovém sektoru. Dokumentární cyklus přibližující fungování neziskových organizací. Režie M. Ekrt Válková

Tomáš Pergler dosud pracoval jako produktový manažer společnosti Seznam.cz, kde během uplynulých 10 let působil na různých pozicích. Má zkušenosti s vedením týmu, plánováním, definováním vize a strategie, marketingem a dohlížením na rozpočty. Tomáše Perglera čeká Rok jinak v obecně prospěšné společnosti Dobromysl. Organizace nabízí sociální služby dětem, mladistvým i dospělým se zdravotním postižením, včetně podpory jejich rodin a pečujících osob. Cílem jeho projektu je zajištění finanční stability Dobromyslu. Neziskovka pod jeho vedením spouští prodej výrobků z terapeutické dílny na e-shopu. Tomáš Pergler pomáhá organizaci se získáním klientů, ale také prodejem služeb, například masáží pro veřejnost. Snaží se zavést tradici benefičního hudebního festivalu.

Cyklus sedmi dokumentů přibližuje fungování neziskových organizací na příbězích stipendistů nadačního programu Rok jinak. Renomovaní profesionálové z různých branží se na rok dávají do služeb určité neziskovky, aby jí pomohli vybudovat nebo nastartovat něco, na co jí chybí know how. V každém ze sedmi dílů sledujeme v horizontu jednoho roku jejich snažení, konflikt představ o neziskovém sektoru s realitou, ztrátu iluzí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD
ŽánrDokument