Jak je možné pomoci ostatním vlastním během. Dokumentární cyklus přibližující fungování neziskových organizací. Režie L. Jablonská

René Kujan je odborný konzultant, překladatel a žurnalista. Má zkušenosti s propagací, produkcí, PR a marketingem. Zároveň je běžcem, maratoncem a ultramaratoncem. V roce 2012 jako první člověk vůbec oběhl Island po silnici č.1. Tím zaběhl 30 maratonů ve 30 dnech. René nastoupil na Rok jinak do neziskové organizace Sportovní klub vozíčkářů Praha. Klub se věnuje tělesně postiženým a vytváří vhodné podmínky k jejich sportovní činnosti, od rekreační až po vrcholovou úroveň. Cílem projektu Reného Kujana je rozšíření základny Spojenců sportovců na vozíku, kde profesionální nebo rekreační sportovci věnují organizaci drobnou částku za každý uběhnutý kilometr, vstřelený gól nebo jiný sportovní úspěch. Navazuje spolupráci se školami nebo rehabilitačními ústavy, ale také podporuje prevenci nehodovosti a úrazovosti.

Cyklus sedmi dokumentů přibližuje fungování neziskových organizací na příbězích stipendistů nadačního programu Rok jinak. Renomovaní profesionálové z různých branží se na rok dávají do služeb určité neziskovky, aby jí pomohli vybudovat nebo nastartovat něco, na co jí chybí know how. V každém ze sedmi dílů sledujeme v horizontu jednoho roku jejich snažení, konflikt představ o neziskovém sektoru s realitou, ztrátu iluzí, ale i vybudování nových vztahů a vítězství.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD
ŽánrDokument