Ceny Thálie 2013

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 18  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos z vyhlášení cen Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony loňského roku. Slavnostním večerem v Národním divadle provází Antonín Procházka. Kamera J. Špelda. Režie O. Kepka

Jubilejní ceny Herecké asociace vstupují letos do druhé dvacítky. I tentokrát se mezi nominovanými objeví známé tváře – Monika Absolonová jako Mary Poppins, mezinárodně uznávaný tenorista Aleš Briscein jako Paris ve slavné operetě Krásná Helena, Jiří Langmajer jako Maurice Chevalier. Hned čtyři nominace získává pražské Národní divadlo jen za balet Romeo a Julie: Nikola Márová, Marta Drastíková, Matěj Šust a Ondřej Vinklát. Na počet nominací velmi úspěšné Národní divadlo moravskoslezské například reprezentuje v opeře Jana Šrejma Kačírková jako Anna Bolena a z činoherních nominací připomeňme alespoň Janu Kubátovou jako Maureen z Divadla J. K. Tyla v Plzni nebo Karla Dobrého za pražské Studio Hrdinů. Nominované činoherní výkony jdou napříč celou republikou.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Romeo a Julie "tragédii" nezabránili. Thálie se rozkrájela

  29. 3. 2014

  Praha - Ceny Thálie po jednadvacáté ukázaly na nejlepší jevištní výkony uplynulého roku. Komu připadla ocenění v oborech činohra, opera, balet a pantomima i muzikál a opereta za rok 2013? Jména vítězů zazněla v Národním divadle i v přímém přenosu České televize. Oproti loňské ostravské převaze se 21. Thálie více rozdrobila i na menší scény, přestože v počtu "sošek" je nejúspěšnějším sběračem pražské Národní. A to díky baletu Romeo a Julie.

 • Vkus jednadvacetileté Thálie: Romeo, Julie a Langmajer

  29. 1. 2014

  Praha - Když se loni do nejužšího výběru Cen Thálie dostali tři tenoři z Národního divadla moravskoslezského, byla to tak trochu kuriozita. V 21. ročníku ji ale překonal balet Romeo a Julie v pražském Národním divadle, který si vytančil nominace rovnou čtyři. Pozornost přitahuje také Jiří Langmajer, nominovaný nikoliv v činohře, ale za roli v muzikálu. Vítězové ocenění za mimořádné jevištní výkony v roce 2013 budou známi 29. března. Thálie bude v přímém přenosu sledovat Česká televize.

Diskuse diváků
 • eva 2. 4. 2014 20:49

  josef somr

  krasne podekovani josefa somra;)

 • Zdena 30. 3. 2014 08:25

  Můj názor

  Novodobá šlechta se baví (a jí) a plebs č.. kouká.

 • seniorka 29. 3. 2014 23:21

  Ceny Thálie

  Moc hezký večer s moderátorem panem Procházkou a gratulace všem oceněným.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 100 minut – Rok výroby: 2014 – L  ST  HD
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje