České hlavičky 2014

Záznam slavnostního vyhlášení vítězů 8. ročníku soutěže mladých vědců za nejvýraznější projekt, počin nebo odbornou činnost na poli vědy a techniky. Galavečerem provázejí Martin Dejdar a Sára Milfajtová. Spoluúčinkují Eddie Stoilow a laueráti. Režie J. Novák

„Pokrok není náhodou, ale nutností“, tak zní motto soutěže České hlavičky, která je určena studentům středních škol a která se zaměřuje především na technické a přírodovědné obory.

Slavnostní vyhlášení vítězů 8. ročníku Českých hlaviček se uskutečnilo za přítomnosti kamer České televize na galavečeru tentokrát v brněnském Sono centru, na kterém byly mladým vědeckým nadějím předány v jednotlivých kategoriích ceny. Obecně uznávaná „Nobelovka“ pro začínající vědce je udělována od roku 2005. Široké veřejnosti se tak představí další studenti, kteří dosáhli vynikajících výsledků na poli vědy. Moderátory galavečera jsou herec Martin Dejdar a herečka a zpěvačka Sára Milfajtová, kteří vytvořili energickou a neokoukanou moderátorskou dvojici. Hraje a zpívá Eddie Stoilow. Součástí pořadu jsou předtočené medailonky laureátů jednotlivých kategorií. V letošním roce byli v kategoriích Sanitas, Ingelium a Genus udělena dvě první místa. Slavnostní galavečer se ponese v humorném i vážnějším duchu.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD
ŽánrZábava