Kontrast obyčejného a banálního s výjevy plnými vášně a touhy. Tři postavy, tři zcela odlišné přístupy k realitě, k způsobu vyprávění, k vnímání těla i erotiky. Dokumentární film z cyklu Česká fotka. Režie R. Síbrt

Vlastimil Kula propojuje tělo s přírodou. Hledá místa, kde by mohl akty uskutečnit, současně proměňuje okolí své chalupy v lokace, v místa, kde akty fotí. Celoroční práce, kdy připravuje kulisy pro své záměry, vrcholí focením. Krátkým, intenzivním. Celým filmem se prolíná příprava, rozjímání, přemítání, které vrcholí krátkým, intenzivním focením. Proč je pro něj nahota obsesí? Sledujeme, jak dokončuje přípravy a do scény přivádí modelku, svou ženu. Vzniká nová fotografie, ještě ji ale nevidíme. Veronika Bromová reflektuje postavení ženy ve 20. století. Z objektu se stává subjektem, z modelky fotografkou. Jejím zájmem zůstává vlastní tělo – v rovině modelky, i v rovině autorky, která portrétuje vnitřní stav svého těla. Popisuje, jak se stáhla na venkov, jak se proměnila v matku a zahrádkářku. Jde jí o podstatu věci, chce se jí dotknout.

Koukáme se na starší ženu. Je jednou z těch, které Miroslav Tichý kdysi zachytil na koupališti. Proč si myslí, že ji Tichý tehdy fotografoval? Tichý je outsiderem, jehož dílo bylo problematicky interpretováno, ale on sám se k němu nikdy nevyjadřoval. Až v posledních letech svého života se těmto interpretacím trochu vysmíval. Proč ho ale nezajímal obličej? A proč ženy fotografoval zásadně potajmu?

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrDokument