Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Mirka 24. 9. 2021 10:30 Reagovat 0 0

  Jsem se začala dívat až díky tomu, že je to nyní o Polsku. Ale to že něco Martin Písařík moderoval něco s Michaelou Maurerovou, tak už jsem pochopila toto. Někteří teda kritizují, že je toho v pořadu málo. Asi i mají pravdu. Nemůžu srovnávat s předešlými řadami, když jsem je neviděla. Ale někdy se schválně podívám. Jinak mě se to celkem líbí, už hlavně proto, že Polsko je pro mě nyní oblíbenou zemí. Hlavně se mi zatím líbil víc druhý díl.

 • A 16. 9. 2021 22:29 Reagovat 2 1

  Něco chybělo

  Když jste byli v Łazienkach Królewskich, nemluvili jste např. o Pałacu na Wodzie, Pałacu Belwederskim. Z Łazienek Królewskich jste mohli zajet trochu dále a divákům ukázat zámek Wilanów s parkem a museum plakátů. V záběru kamery se vícekrát objevil Teatr Narodowy, avšak jste o něm nemluvili. Café Bristol je dobré, ale ve Warszawie jsou další tradiční cukrárny - např.: Café Blikle, Wedel. Z polské kuchyně zmínit kopytka a flaki je zatím málo.

 • LÍDA 16. 9. 2021 22:25 Reagovat 8 0

  Dobré!

  Vynikající a příjemné. Bedekr mne vždycky bavil a Varšava vyloženě překvapila, pěkné město.

 • Karel  •  16. 9. 2021 21:39 Reagovat 1 10

  Varšava

  zase trochu agitka s tim varšavským povstáním..

 • Robert 1. 1. 2021 15:47 Reagovat 1 2

  Chce to pořádně vylepšit - vcelku nuda

  Čekal jsem nějaké zajímavé tipy, ale musím říci, že jsou tam informace z prvního odkazu v Googlu. Záběry a kamera jsou pěkné, ale jinak je to nuda a člověk se nedoví téměř nic o dané lokalitě. Čekal bych nějaké zajímavé restaurace, místní speciality, místní zajímavosti a aktivity. Většinou je to kostel, galerie - tam na cestách lidi moc nechodí, ale přeci poznat místní život, než koukat na zaprášené sochy. Takovému průvodci bych nic nedal. Můžete se inspirovat zde, když chcete poznat jinou zemi zábavnou formou, kdy to u sledování prožíváte: https://en.wikipedia.org/wiki/Oryol_i_Reshka

 • NĚMECKO? 1. 3. 2020 09:38 Reagovat 2 12

  Na téma Německo už vážně ne prosím. Tenhle zapovězený a zločinecký kraj potomků tyranů a vášnivých masových vrahů z druhé světové války není romantický vůůbec ničím! A zajímavý je asi jen nebývalou krutostí svých bývalých obyvatel...

  • m 31. 5. 2020 14:46 Reagovat 10 0

   Vážně?

   Nechci Vás, podobně jako Vy ve vašem příspěvku, odsuzovat (kvůli Vaší mírně řečeno neopodstatněné slovní agresi), ale neodpustím si stejně tuto poznámku. Musíte mít asi pěkně zpackaný život. Vás někdo nutil se na to dívat? Jinak nevím, proč jste se vůbec obtěžoval/a svým psaním tohoto nenávistného komentáře. Já naopak musím říct, že Německo, navzdory své temné minulosti i nynějším politikům, je dnes jedna z nejvíce prosperujících zemí. Tamní obyvatelé se (na rozdíl např. od Ruska - to je ale také nádherná země, takže sám uznáte, že minulost zemí, kam se chci vydat, není to hlavní) se zcela distancují a od zločinů svých bývalých vůdců a litují toho jak jen mohou (což je samozřejmě neomlouvá, oni sami říkají, že je to třeba neustále si připomínat, aby se to už NIKDY neopakovalo). Nenechají dopustit na tradice a země je to opravdu nádherná. Byl jste např. na pobřeží Baltského moře (krásná historická města Lübeck, Wismar, Stralsund, ostrov Rujána, ...), u Bodamského jezera, v Heidelberku, Řezně (Regensburg), Pasově, Norimberku, Mnichově nebo v kolínské katedrále atd.? Kdybych nechtěl jezdit do zemí se špatnou minulostí, nemohl bych ani existovat, protože taková země prostě neexistuje - nikde na světě!!! Ale k pořadu: dle mého názoru je to jeden z nejvydařenějších cestopisných pořadů čt vůbec, včetně naposledy odvysílané řady. Váš názor Vám samozřejmě vzít nemohu. Jen jsem se chtěl zamyslet, co Vás k tak hanlivému (a promiňte mi za ten výraz) příspěvku přimělo.

  • ??? 17. 6. 2020 18:16 Reagovat 6 0

   Vy jste troll? Napsal jste jeden ze zdejších nejhloupějších příspěvků. A že jsem už četl leccos. Báječná rada pro Vás: jeďte do své zaslíbené země - KLDR, známé nebývalou hloupostí svých čelních představitelů! Možná by pro Vás stačila jen léčba šokem.

 • jadran 14. 12. 2019 23:50 Reagovat 5 1

  Rozpaky s Beneluxem

  Tak skončila další řada Bedekru, pořadu, na nějž jsem se dřív těšil a měl jsem ho nějak tak spojený s podzimem. Letošní Bedekr jsem ovšem nějak tak protrpěl spíš ze zvyku a po odvysílání posledního dílu jsem si oddechl a pustil jsem si poslední díl z předchozího - italského cyklu. Nepatřím k těm, kteří jsou pro mě nepochopitelně okouzleni zemičkami Beneluxu, vynechám pejeorativní politický podtext, který je zejména s "bruselem" spojen a zdá se, že se nějak tak smolně spojily dvě nepříznivé okolnosti - nejméně zajímavé lokality (jeden můj kamarád trefně nazývá Nizozemí Šmoulovem na bažině, čímž vyjadřuje uniformitu a přezdobenost staveb a fádně plochou a rovinatou krajinu, kde snad nejmalebnějším jsou ta pole s tulipány a několik parků) a zjevný menší budget na natáčení. Souhlasím s tím, že Bedekr je pořad o cestování a ne cestopis. Ukázalo se, že s jedním moderátorem (i když je Jitka Ježková srovnatelná s Míšou Maurerovou) pořad ztratil náboj a dostal se tak na úroveň standartních cestopisů, kterých jsou plné televize. Cyklus Na cestě po... s příjemným komentářem dvojice Bartoška - Donutil si svoji kvalitu drží dodnes při snad už po víc jak 15 letech vysílání. Bedekr Beneluxem zaznamenal sešup, který až bolí. Varováním měl být už Amsterdam tím, že třeba na rozdíl od Louvru nebo Invalidovny "šetrní" Holanďané nepustili štáb do galerií či muzeí. U předchozích řad se objevila kromě mnohem většího množství PP i podpora cestovních agentur daných zemí a také municipalit v navštívených městech. Proč tedy Bedekr nenamířil do jiných destinací, kde by byl asi vítanější, jako z těch blízkých Maďarsko, nebo Chorvatsko - nejenom pláže na Jadranu a vynechat nelze fascinující Slovinsko a na druhé straně, kdo byl v Pobaltí, nestačil se divit co různorodé krásy krajiny a rozmanitých kulturních zajímavostí je možné natočit tam. Takže, Bedekr bych rád na obrazovce sledoval i nadále, ale pokud by to mělo být jako letos, pak už asi radši ne a rád se kouknu na některou ze starších řad.

  • Renáta Černá 15. 1. 2020 21:33 Reagovat 0 0

   Tento komentář přesně vyjadřuje moje pocity. Moc jsme se i s manželem těšili na Benelux a velké zklamání,

 • Jarda 3. 12. 2019 20:24 Reagovat 7 6

  na já nevím

  Bedekr je nádhernej,ale proč měníte moderátory?Jako nejlepší díly považuji Itálii a Písaříka s Maurerovou.Skvěle se doplňovali.Benelux a solo díly bohužel pro mě nic moc.Ale je to jenom můj názor.Ale stejně Vám fandím

  • Pavel 8. 12. 2019 11:43 Reagovat 7 1

   Mně se daleko více líbí Jitka Ježková

   Má velmi příjemný hlas a je na ni hezký pohled.

 • Pavel Michal 29. 11. 2019 11:40 Reagovat 9 9

  Nejlepší série Bedekru, zatím

  Tohle se opravdu povedlo vyladit, a doufám, že v této sestavě a stylu už to zůstane. Písařík je pohodář, Jitka Ježková 100% sympaťačka, a je dobře, že jsou v dílech každý zvlášť, a dialogy s druhým průvodcem jsou jen hlasové. Tak by to mělo být, průvodce v cestopisech by měl v první řadě nepřekážet ve výhledu. To mi vadilo v předchozích sériích, Míša Maurerová byla trochu moc středem dění, a být s ní na dovolené... tak už se těším zpátky do práce.

 • Karel  •  28. 11. 2019 14:35 Reagovat 3 4

  Humra za cca 400 eur bych si dal

  také.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (36)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi