Je mi dvacet a vůbec nevím, co se sebou! Audrey Tautouová jako úspěšná modelka, která stále hledá toho pravého. Francouzská komedie (2001). Dále hrají: E. Baer, J. Depardieuová, C. Jacobová, P. Laudenbach a další. Režie Pascale Baillyová

Dvacetiletá Michelle slaví dvacáté narozeniny a právě se rozešla s přítelem. Pevný bod v jejím životě jí má dát náboženství. Ale jaké? Opustí katolicismus a vrhne se na studium budhismu. Kýženého klidu a rovnováhy však také nedosahuje. Zamiluje se do židovského veterináře Francoise, a tak se plně oddá studiu judaismu. Avšak v tomto směru je Michelle ortodoxnější než Francois, který její urputné „židovství“ čím dál tím víc těžko snáší. Michelle prožívá neustálý boj o svou pozici v partnerství s Francoisem, o své místo v rodině, ale především bojuje sama se sebou.

Režisérka Pascale Baillyová chtěla, jak sama říká, natočit film o mladých lidech, kteří chtějí vlastní život prožít lépe než jejich otcové a matky, ale ne vždy se jim to daří. Onu krásnou dvacetiletou „hledačku“ ztělesnila oblíbená Audrey Tautouová.

Napište nám