Když do unylého života důchodkyně Květy vstoupí usměvavý mladík, vše se na chvíli zdá idylické. Alespoň do okamžiku, kdy nezvaný návštěvník odhalí svoji pravou tvář.
Režie: Jiří Strach. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Jiřina Bohdalová, Kryštof Hádek, Viktor Preiss, David Švehlík a další.
Klec

Kdysi byla manželkou významného muže, žila v krásném domě na Hradčanech a přátelila se se slavnou automobilovou závodnicí Eliškou Junkovou. Dnes ale žije kdesi na periferii Prahy v přízemním bytě s výhledem do dvora a na ulici, sama a opuštěná prakticky všemi. Manžel zemřel už dávno a náplní jejího života tak zůstávají jen pravidelná setkání s pošťačkou (A. Elsnerová), která jí nosí důchod a její oblíbené motoristické časopisy, a také pravidelná výpomoc na faře a v místním kostele. Pro otce Jana (V. Preiss) občas uvaří a něco upeče, s ochotou sobě vlastní mu i pere a žehlí. Jedna z posledních jistot jejího života se ale zhroutí nečekaně rychle – otec Jan je přeložen kamsi do Hradce Králové a místo něj přichází mladý pan farář (D. Švehlík), který je zvyklý si všechno dělat sám. Právě v tu chvíli vstupuje do života Květy Galové (J. Bohdalová) usměvavý mladík (K. Hádek) s tmavými brýlemi na očích a květinou v ruce. Říká, že pochází ze Zučic, že se jmenuje Jeník Sekora a že je jejím prapravnukem přes koleno. Květa Galová zažívá po dlouhé době opravdu příjemné odpoledne. Debata o společných známých i mladíkova pozornost a gentlemanství jí na chvíli rozjasní život. Jenže potom paní Galová pozná, že tu něco nehraje. Jenže co a proč? Začíná hra kočky s myší, u níž si nemůžete být jistí, kdo je vlastně kočka a kdo myš...

Snímek režiséra Jiřího Stracha získal na 15. ročníku Seoul International Drama Awards Zvláštní cenu poroty. Uspěl tak v konkurenci více než 200 filmů z 50 zemí světa. Má za sebou rovněž úspěšné uvedení na karlovarském festivalu, byl nominován na C21 International Drama Awards i na Českého lva.

Napište nám