Mrňouskové - Údolí ztracených mravenců
Je to sice k nevíře, ale i ony mají své sny, mrňavá trápení, soky v lásce. Zejména překvapivý a svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, potkáváme je prakticky každý den a víme o nich tak málo! Tato drobná stvoření pořád prožívají svá velká i malá dobrodružství a častokrát i úsměvné a groteskní situace. Vydejte se s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich malých hrdinů. Jisté je, že tato vtipná a duchaplně vypointovaná parodie na lidský svět vyobrazena v přírodě poučí, potěší a hlavně pobaví děti i dospělé.
Svět Mrňousků je originální nejen zobrazením reality, kterou každý tvor vnímá jinak, ale i pozorností k přírodě a vtipnými momenty ze života hmyzu. Film je kombinací úžasných záběrů skutečné přírody a postaviček vytvořených počítačovou animací. Je natočen 3D stereoskopickou kamerou, takže z technického hlediska jde o světově unikátní projekt!
Příroda je dějištěm a zároveň postavou filmu. Uvidíte ji v plné kráse prostřednictvím autentických záběrů natočených v nádherných končinách kraje Provence. Tvůrci se vydali do odlehlé části tohoto slavného francouzského regionu pokrytého borovicovými lesy, paloučky a řekami. V celkovém dojmu je velmi důležité osvětlení, které zintenzivňuje hloubku barev.
Ve filmu Mrňouskové jsou i výborně zpracované zvukové efekty doprovázející jednotlivé situace. Záměrně jsou místy trochu přehnané ve srovnání s tím, co se děje na plátně: moucha vzlétá za zvuků sekačky, vážku doprovází zvuk helikoptéry...
Komunikace mezi jednotlivými postavičkami je také jen směsí různých zvuků. V průběhu filmu nepadne jediné lidské slovo. I tak jsou všechny hmyzí „dialogy“ srozumitelné, a to také díky trefným gestům postaviček.
Intonace a hlasitost zdůrazňují význam jednotlivých situací. Autorem poutavé a ilustrativní hudby je Hervé Lavandiera. Byla nahrávána v prestižním londýnském studiu Air Studio, kde kromě jiného vznikala i hudba k filmům Návrat Temného rytíře a Nezkrotná.