Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Falešné recenze zaplavují internet

Zaplatit si pochvalnou recenzi na internetu a už jen čekat na přísun popularity. Tak si rozhodlo vylepšit reputaci devatenáct amerických firem. Trvalo rok než rozsáhlý podvod odkryli vyšetřovatelé.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu.


Blog

Internetovým blogům aktuálně vévodí příběh Němky, která našla originální způsob, jak se vyrovnat s krádeží mobilního telefonu. Zloděj zapomněl vypnout funkci automatického nahrávání fotek na web. Žena se proto rozhodla zveřejňovat fotky zloděje na internetu.


Editorův výběr

Internetové petice – jednoduchý nástroj, jak se vyjádřit k veřejnému dění. Oproti písemné petici mohou uživatelé internetu vyjádřit svůj názor rychle a okamžitě ho šířit i na síti. Téma pro editora týdne – Romana Ondrůje.


Infografika

Češi a sociální sítě

Češi a sociální sítě – jak moc nás ovlivňuje virtuální svět a nakolik zasahuje internet do našich životů. Máme pro vás zajímavou statistiku, zjistili jsme, jak jsme na tom ve srovnání s ostatními státy.


Hoaxy měsíce

Nepoučitelní – takoví jsme my Češi, co se týká houksů, tedy poplašných a podvodných zpráv. Pravidelně zahlcuje maily například zpráva o sedmi štěňátcích zlatého retrívra, kterým, pokud nenajdou nového majitele, hrozí utracení. Tato fáma koluje na internetu už osm let.


Konec Silk Roadu a Atlantisu

Stopku vystavila tento týden internetovému obchodu s tvrdými drogami americká FBI. Server na konci týdne zavřela a jeho majitele Rosse Ulbrichta obvinila z obchodování s drogami. Zánik potkal i další tržiště drog – Atlantis.


Klik týdne

Klik týdne, tedy symbolické ocenění nejzajímavějšího postu, si protentokrát vybojoval Václav Moravec. Na svém facebookovém profilu pravidelně glosuje různá témata a před pár dny se strefil i do policejní hantýrky.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST