Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Kyberšikana

Slovní útoky, zesměšňování, zveřejňování obrazového materiálu za účelem ponížení aktéra, to všechno jsou formy kyberšikany. V současosti jde bohužel o běžnou součást i českého virtuálního prostoru.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu.


Blog

Nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se věnuje blog Josefa Šlerky a Jana Schmida Data Boutique. Pravidelně přináší zajímavé statistiky, které vychází z průzkumu chování příznivců jednotlivých politických stran na sociálních sítích.


Editorův výběr

Skvělý výkon hokejisty Tomáše Hertla a internetová smršť, která se kolem něho strhla, zaujala i editora týdne Michala Šebelu.


Infografika

Vztahy na internetu aneb Statististické údaje o tom, jak se promítají sociální sítě do našich osobních vztahů.


Reportáž

I neslyšící mohou „poslouchat“ rozhlas. Důkazem je projekt radioproneslysici.cz.


Téma

Svobodný internet?

Íránské úřady v nedávné době omylem zpřístupnily běžnému obyvatelstvu sociální sítě jako Facebook a Twitter, po pár hodinách je opět zablokovaly s vysvětlením, že šlo o technickou poruchu. Jak ve skutečnosti funguje cenzura internetu v zemích jako Írán nebo třeba Čína, kde je virtuální prostor monitorovaný vládou, se zeptáme politologa Josefa Krause.


Klik týdne

Americká vláda aktuálně řeší problém s financemi a téma zaujalo i prostředí memů.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín