Rady do zahrady Dany Makrlíkové


Koule v zahradě

Tvarování okrasných dřevin v zahradě má už dlouhou historii a i v dnešní době nám můžou na zahradě dělat radost pěkně vytvarované keře.

Přejít na obsah dílu


Přesazování trvalek a keřů

Seznámíme vás se základními pravidly při přesazování dřevin. Právě nyní je totiž pro to vhodná doba.

Zahrada pro psy

Nejlepší je počítat s volným pohybem psa po zahradě již ve fázi jejího vzniku. Dokážeme-li zahradu nárokům pejska přizpůsobit, ušetříme si tím pozdější starosti.

Jarničky

Blížící se příchod jara hlásí první rostlinky, které se objevují v květinářstvích. Pokud si je koupíte, musíte se o ně umět postarat.

Zima v zahradě

Zahrada v zimě je klidná a přehledná, ale ani tak nemusí být nudná. Stačí v ní mít prvky, které jsou zajímavé po celý rok.

Proč některé pokojovky nekvetou

Stává se vám, že i přes veškerou péči vám některé pokojovky nekvetou? Odhalíme, jakou chybu v pěstování děláte a jak rostliny ke květu přivést.

Pět variant malé zahrady

Malá zahrada nedává takový prostor pro velkorysé plánování, ale i tak existuje mnoho variant, jak mít i malou zahrádku pěknou a útulnou.

Svídy

Svídy jsou nejkrásnější v zimě. Jejich pruty jsou zbarveny do vínově červena a výrazné žluté. Dokážou přežít i v extrémních podmínkách.

Vánoční hvězdy a bramboříky

Atmosféru Vánoc si málokdo dokáže představit bez tradičních rostlin, jako jsou vánoční hvězdy nebo bramboříky. Poradíme, jak s nimi zacházet, aby zdobily co nejdéle. Vánoce pomůže do vašeho bytu vnést také jejich aranžmá.

Výběr pokojovek do ložnice

Zatímco někteří tvrdí, že rostliny v ložnici nemají co dělat, jiní si je naopak nemohou vynachválit. My jsme se tomuto rozporu rozhodli prostřednictvím reportáže přijít na kloub.