Nápady pro šikovné ruce


Květinová vazba v období sucha

Jaké by to bylo léto bez pestré kytice na stole. Vydejte se do přírody se zahradnickými nůžkami a hledejte květy, ze kterých vytvoříte krásné kompozice.

Dekorace z lučních květin

Vzdušná kytice z lučních květů vám bez problémů vydrží i týden.

Len

Ukážeme vám, jak se len musí zpracovat, než se s přízí zasedne k tkalcovskému stavu a vyrobí se z ní látka, jejíž chladivé účinky oceníte zvláště v parných letních měsících.

Květinové boxy

Květinový box bude milým překvapením pro každého obdarovaného. Vybírat můžete z mnoha variant.

Velikonoce

Jedním z odvěkých symbolů Velikonoc jsou vajíčka. Začneme v kurníku, kde je slepice snášejí, a budeme pokračovat jejich velikonočním zdobením.

Kůže

Pojem kůže označuje nezpracovanou surovinu. Až když se kůže zpracuje do stavu, kdy z ní lze vyrábět kožené výrobky, označuje se jako useň. Ukážeme vám, jak si vyrobit peněženku i jak o výrobky z pravé kůže pečovat.

Dekorace z papíru

Papír je prastarý a recyklovatelný materiál a tvořit z něj přináší radost velkým i malým. Vyrobit se z něj dají třeba dekorace do dětského pokojíčku.

Hoblice

Hoblice, nezbytný ponk profesionálních truhlářů, má svou tradici a dá se pořídit i ve verzích pro hobby využití. Příznivcům truhlářské záliby umožní pustit se do náročnějších projektů.

Náramek z čerstvých květin

Šperky z živých květin nenosí jen nevěsty, hodí se pro jakoukoliv příležitost. Potřebujete k tomu pouze pár drobnosti.

Masopust

Ať už masopust slavíte nebo ne, určitě tušíte, že právě toto období mu patří. Ale co je vlastně masopust, proč se slaví a především jak? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v naší reportáži.