Nápady pro šikovné ruce


Hnízdo pro miminko

Pro miminka je důležité, aby byla v klidu a v bezpečí. Na to je velmi vhodný ochranný mantinel, kterému se říká „hnízdečko“. Ukážeme vám, jak ho ušít.

Šité hračky

Šitá hračka má oproti plastové řadu výhod. Jednou z nich je i to, že ji snadno opravíme. Na první pohled se zdá, že látková hračka toho moc nevydrží, ale bývá to naopak. Zkuste hračku ušít a použijte přírodní materiál.

Jarní věnec

Každé roční období má své kouzlo. Jaro sebou nese spoustu energie a život. Pusťte ho tedy do svých příbytků pomocí nějaké pěkné jarní dekorace. Z čistě přírodních materiálů si vyrobíme dekorativní jarní věnec na dveře.

Šití tašky a její potisk

Igelitkám už odzvonilo, v módě jsou originální látkové tašky. A právě jednu takovou stylovou jarní tašku si dnes ušijeme a pak si ji ozdobíme vlastním potiskem.

Oprava židle

Někdy je škoda vyhodit starou rozbitou židli, která by nám mohla ještě mnoho let dobře sloužit. Ukážeme vám, jak si ji můžete sami opravit.

Jarní dekorace

Ukážeme si, jak si můžeme textilními aplikacemi s jarní tematikou ozdobit stolní běhoun, prostírání a polštářek.

Jak si vyrobit hodiny

Vyrobit zajímavé, nápadité a originální hodiny pro předškoláky není zase až tak náročné, jak by se mohlo zdát. Ukážeme vám, jak na to.

Výroba tašky

Možná si je pamatujete ze zahrad svých babiček, nezničitelné tašky a košíky z vázacích pásek, které jsou vhodné díky své prodyšnosti nejen na sběr ovoce, ale třeba i na houby.

Čištění obrazu

V rámařství jsme se taky zeptali, jak často se starat o obraz, aby barvy dlouho vydržely, a co dělat, když už je nejen na nich patrný zub času.

Pasparty

Pasparta umí až nečekaně znásobit dojem z obrazu či jen obrázku. Ukážeme, jak se vyrábějí a používají pasparty, přiblížíme jejich význam a funkce. Předvedeme zasklení a zarámování paspartovaného obrazu.