Dům, byt, chata, chalupa


Hospital Kuks

Na Kuksu vás zavedeme nejen na bylinkové záhony, ale i do barokní lékárny, jejíž regály vyplňují původní nádoby s léčivy.

Podpalovače

Prvním krokem, aby se vám dobře grilovalo, je mít kvalitní palivo. Výběr je bohatý, přičemž každý druh má své výhody a nevýhody.

Renovace betonových podkladů

I když je velmi odolný, není doživotní. I na beton působí čas. Po několika letech se povrch betonové podlahy může drolit, sprašovat a praskat. Zabráníme tomu aplikací vhodného nátěru.

Mravenci

Obvykle se mravenci do lidského obydlí zatoulají z hnízda na zahradě při svých výpravách za potravou. Existuje několik přípravků, které s mravenci zatočí.

Nátěry střech

I o plechovou střechu je potřeba se starat a zajistit jí pravidelnou obnovu ochranného nátěru před korozí, mechy nebo povětrnostními vlivy. A v neposlední řadě jí nový nátěr dodá lepší vzhled.

Renovace vinylové podlahy

Dnešní technologie broušení a ošetření povrchu nabízí renovaci různých typů podlah. Ukážeme vám, že se i opotřebovaná a znečištěná elastická podlaha typu PVC, vinyl, guma dá zrenovovat tak, že vypadá jako nová.

Námořní jachta

Na námořní jachtu se v našich podmínkách jen tak nepodíváte. V naší reportáži ano. A taky se dozvíte, jak se zde bydlí, i to, jestli se jachta dá využívat celoročně.

Dům na vodě

Navštívíme dům, který stojí přímo na vodě. Nejedná se o houseboat v pravém slova smyslu, ale o unikát i ve světovém kontextu.

Ošetření kovových prvků

Jestliže chcete natřít například kovové zábradlí, vyberte si takový druh emailu, který v sobě spojuje vlastnosti základní antikorozní vrstvy, mezivrstvy i vrchní ochranné a efektní vrstvy zároveň.

Bydlení u vody

Nejdříve se podíváme na výjimečnou stavbu, která dostala ocenění Dům roku. Stojí v kopci na stráni, a přesto se voda stala jeho ústředním motivem.