Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se vypravíme na místa, kde pomáhají zdraví vracet nebo udržet, do spánkového centra i tam, kde se cvičí jóga, zahřejeme se pomocí sálavého tepla, vysvětlíme výhody vakuování potravin, připravíme si pochoutku na domácím grilu, pro zahradu v zimě vybereme vhodné keře, připravíme na zimu skleník, naučíme se, jak vybrat vhodné běžky pro dítě, a na závěr si připravíme luštěninový salát s quinoou.


Chraňte své zdraví

Spánek

Usnout každý den jako batole. To by si v dnešní uspěchané době přálo stále více lidí. Není to ovšem tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Do ordinací spánkových poraden přicházejí pacienti, kteří spát nemohou a spánkové nemoci jsou bez nadsázky jejich největší noční můrou.


Chraňte své zdraví

Vakuování

Uchovávání potravin a jejich skladování pomáhá zamezit zbytečnému plýtvání a šetří nejen peníze, ale i čas. Jednou z cest je vakuování, při kterém dokážeme prodloužit trvanlivost potravin až 5x. Jedná se o metodu konzervace potravin, která prokazatelně prodlužuje trvanlivost potravin jak z pohledu výživové kvality, tak i z pohledu zastavení růstu některých mikroorganismů.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrada v zimě

Na podzim a v zimě jsou všechny listnaté keře a stromy bez listí. Aby vaše zahrada vypadala zajímavě i v tomto období, je třeba pro ni vybrat vhodné druhy okrasných trav a keřů.


Dům, byt, chata, chalupa

Sálavé vytápění

Topná sezóna už dávno začala a jednou z možností, jak se doma zahřát, je sálavé vytápění. Vysvětlíme, co je sálavé teplo a jak se při vytápění využívá.


Chraňte své zdraví

Hormonální jóga

Je stále oblíbenější a během 30 minut denně dokáže udělat zázraky. Harmonizuje hormonální rovnováhu v těle a oproti klasické józe má velmi rychlé účinky. Je to proto, že využívá dynamický břišní dech, který se nazývá bhastrika. Hormonální jóga není jen pro ženy, ale věnovat se jí mohou i muži.


Uvařte si podle nás

Grilování

Na příkladu minutkového jídla ukážeme, jak lze připravit neobvyklé přílohy ze surovin, které máte po ruce, a to vše na grilu v kuchyni.


Chraňte své zdraví

Vybíráme běžky pro děti

Zima je obdobím radovánek a sportů na sněhu. Mezi ně patří i běžkaření. Abychom od něj děti neodradili hned na začátku, musíme jim vybrat správné lyže. Poradíme jak.


Vše pro zahradu

Připravujeme skleník na zimu

Zazimování skleníku slouží hlavně k tomu, aby se zde nemnožili škůdci a nezůstaly v něm zbytky květin, zeleniny a ovoce. Pokud skleník přečká zimu bez větší úhony, na jaře se postará o vaše pěstitelské úspěchy.


Uvařte si podle nás

Stravování v zimě

Zimní období je často spojeno i s několika kily navíc. Jak tedy i v období, kdy nejsme tolik aktivní, nepřibírat? Na závěr nabídneme recept na luštěninový salát s quinoou.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD