Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes si představíme netradiční podzimní ovoce a vyrobíme si z něj rosol, ušetříme čas vařením v pomalém hrnci a v páře si připravíme svatomartinskou husu, začneme včas s rychlením cibulovin, vyzrajeme nad hlodavci, poradíme s plánováním velké zahrady, dokážeme vám, že lze pěstovat fíky i na české zahrádce, a ukážeme, které rostliny si rozhodně nepořizovat do domácnosti, pokud vlastníte kočku.


Vše pro zahradu

Čínské hlohy, ovocné hlošiny a okrasné hlohyně

Většina podzimního ovoce je už sklizená, ale stále je všude kolem co trhat. Budete se divit, co všechno na svou příležitost ještě čeká. A navíc jsou to často druhy, které leckdo vůbec nezná.


Uvařte si podle nás

Pomalý hrnec

Kořeny pomalého vaření spadají do Ameriky na počátek 70. let. Jeho největší předností je nenáročná obsluha – do hrnce vložíte ingredience, nastavíte čas a můžete jít. A když se vrátíte, máte uvařeno.


Vše pro zahradu

Podzimní přirychlování cibulovin

Rychlení je poměrně často využívanou metodou u většiny cibulovin. Nejvhodnější dobou, kdy začít s rychlením cibulovin, které mají zdobit vánoční stůl, je začátek listopadu.


Dům, byt, chata, chalupa

Hlodavci

Teplé a suché léto přálo hlodavcům. Myši, hryzci, hraboši i potkani se úspěšně rozmnožili a nyní kolonizují naše domy a zahrady. Poradíme, jak nad nimi vyzrát.


Uvařte si podle nás

Ovocný rosol

Není to džem ani marmeláda. Jaký je tedy rozdíl mezi rosolem a džemem? My si vyrobíme rosol z hlohu, a to prastarou technologií, kterou jsme už skoro zapomněli. Přitom je velice jednoduchá.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Velká zahrada

Čím větší zahrada tím více možností, jak ji vymyslet a udělat. I když se plánování může zdát jako velké sousto. Není třeba se ale bát, taková zahrada naopak poskytuje mnoho příležitostí, jak se realizovat. Projdeme si takovou zahradou, která se teprve realizuje, ale je už rozdělena na jednotlivé úseky a rýsují se na ní nejen nově vytvořené záhony a cestičky, ale i venkovní kuchyň, ohniště a sportoviště.


Uvařte si podle nás

Parní trouba

Ke svátku svatého Martina neodmyslitelně patří husa. Letos si ji můžeme upéct třeba pomocí páry.


Máme rádi zvířata

Kočky a pro ně nebezpečné rostliny

Je známo, že některé pro člověka neškodné rostliny jsou pro kočky jedovaté. Když si pořizujeme kočku, je proto třeba dávat pozor, abychom je v domácnosti neměli.


Vše pro zahradu

Fíkovník a citronečník

A na závěr si půjdeme do české zahrádky natrhat zralé fíky i plody citronečníku.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD