Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Tentokrát se vypravíme do základní školy a zjistíme, jak jsou na tom dnes předměty jako „pozemky, dílny a vaření“, posečeme trávník, zbavíme se krtonožky, vyčistíme nejrůznější povrchy tlakovou vodou, vypravíme se na step, která byla založena před rokem, vybereme rostliny pro okolí bazénu, představíme nejmenší plemeno ovcí na světě a po obědě nabídneme sladkou tečku.


Nápady pro šikovné ruce

Manuální zručnost se vrací do škol

Být manuálně zručný se hodí každému z nás, ať se živíme rukama nebo ne. Zeptali jsme se, jak jsou dnes na tom naše děti s praktickými činnostmi a zda je baví předměty jako pozemky nebo dílny.


Vše pro zahradu

Čištění povrchu tlakovou vodou

Všechny tvrdé povrchy na zahradě jako je beton nebo dlažba, ale i ty měkčí jako třeba dřevo potřebují čas od času vyčistit. To můžeme udělat tlakovým mytím.


Vše pro zahradu

Step

Stepní partie v přírodě se uplatní všude tam, kde je nedostatek vody na zalévání, což je pro naši krajinu už bohužel typické.


Vše pro zahradu

Jak se zbavit krtonožky

Krtonožka patří mezi škůdce, kteří likvidují kořeny rostlin. Řešení, jak se jí zbavit, existuje celá řada, ne všechna jsou však dlouhodobě účinná.


Nápady pro šikovné ruce

Dívky v dílnách

Výuka dílen probíhala zcela běžně ve všech školách až do 90. let. Pak začala být manuální výuka považována za přežitek.


Uvařte si podle nás

Moučník nejen k nedělnímu obědu

K dobrému obědu patří na závěr nějaká sladkost. Jednu malou sladkou tečku si připravíme.

Vše pro zahradu

Sečení trávníku

Kvalitní trávník dělá kvalitní sečení. Na mnohých zahradách ale připomíná sečení spíš otlučení vrcholů trav nebo skalpování travního drnu. Poradíme, jak optimálně sekat trávník.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Rostliny v okolí bazénu

Bazén na zahradě poskytuje příjemné osvěžení v horkých letních dnech. Aby takový bazén na zahradu dobře zapadl, je třeba věnovat péči i osazování rostlin v jeho okolí.


Máme rádi zvířata

Ovesantské ovce

Představíme vám nejmenší plemeno ovcí na světě, jejichž výška nesmí překročit 50 cm. Často se tyto ovečky chovají jako domácí mazlíček nebo k vypásání travních porostů.


Nápady pro šikovné ruce

Kluci v kuchyni

Na závěr se vrátíme k manuálním pracím na základní škole a podíváme se, jak se daří chlapcům při vaření.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD