Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se budeme věnovat luštěninám, jejich pěstování i přípravě, zavedeme vás do zimní zahrady i na zahradu v zimě, vylepšíme si půdu, ukážeme, jak šetrně žehlit jemné látky i zavařovat, a milovníky psů seznámíme s méně známými pasteveckými plemeny.


Chraňte své zdraví

Luštěniny

Podle archeologických nálezů je zřejmé, že luštěniny jsou odvěkou potravinou člověka. Dodnes se konzumují na celém světě. Pravdou ovšem je, že mnozí mají s jejich trávením problémy. Poradíme, jak těžkostem předejít i jak luštěniny pěstovat.


Vše pro zahradu

Zimní zahrady

Zásadní výhoda, kterou vám nabídne zimní zahrada, je co nejbližší kontakt s přírodou. A uvedeme i další důvody, proč si zimní zahradu pořídit.


Dům, byt, chata, chalupa

Žehlení jemných látek

Přineseme užitečné tipy, které se vám budou hodit před žehlením. Pokud máte navíc žehlit jemné prádlo, které vyžaduje zvláštní péči, nabízí se jednoduché řešení.


Máme rádi zvířata

Pastevečtí psi

Seznámíme vás s méně známými pasteveckými plemeny, která jsou vzhledem k novým snahám o rozvoj pastevectví u nás a také se sílící populací chráněných šelem stále víc aktuální.


Vše pro zahradu

Luštěniny na zahradě

Jedna věc je luštěniny jíst a druhá je jejich pěstování. Tyto výživné a hodnotné potraviny můžeme mít poměrně bez problémů na zahradě.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zima v zahradě

Zahrada v zimě je klidná a přehledná, ale ani tak nemusí být nudná. Stačí v ní mít prvky, které jsou zajímavé po celý rok.


Uvařte si podle nás

Zavařování

Řekneme vám, proč se sklenice s gumičkami, kdysi hojně užívané k uchování potravin, hodí i dnes ke konzervaci lahůdek a nabídneme recepty staročeského původu.

Vše pro zahradu

Jak si vylepšit půdu

Pro úspěšné pěstování a velkou úrodu je důležitá kvalita půdy. Nemusíme se spoléhat jen na přírodu, ale můžeme jí taky trochu pomoci.


Uvařte si podle nás

Luštěniny v kuchyni

Nakonec si z luštěnin připravíme výborné pokrmy.

Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD