Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním díle se budeme věnovat masopustu, poradíme, jak se zbavit smutnic a naopak prodloužit život pokojovým rostlinám i domácím mazlíčkům, ukážeme si, jak lze také doplnit v lidském organismu stopové prvky, přiblížíme vám fenologii a představíme způsob, jak televize s internetem může v domácnosti zároveň sloužit jako další počítač.


Nápady pro šikovné ruce

Masopust

Ať už masopust slavíte nebo ne, určitě tušíte, že právě toto období mu patří. Ale co je vlastně masopust, proč se slaví a především jak? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v naší reportáži.


Dům, byt, chata, chalupa

Hlístice versus smutnice

V zimním období, kdy se méně větrá, se v okolí květináčů často objevují malé černé mušky. Jmenují se smutnice a je možné s nimi bojovat biologicky za pomoci hlístic.


Vše pro zahradu

Fenologie

Život člověka a jeho hospodaření jsou ovlivňovány změnami v přírodě v závislosti na počasí. Proto tato pozorování člověk odpradávna zaznamenává a prakticky využívá. Zkušenosti jsou vyjádřeny i v lidových pranostikách.


Dům, byt, chata, chalupa

Internetová televize

Asi jste už zaznamenali, že některé televize lze připojit k internetu a televizní program sledovat přes internet. Možná ale nevíte, že i ke klasické televizi můžete přidat internet a využívat ji nejen k jejímu sledování, ale i jako takový miniaturní počítač.


Chraňte své zdraví

Živiny pro zdraví

K dobré kondici, imunitě i regeneraci lidského organismu je důležitý pravidelný přísun minerálů, vitaminů a dalších látek. Když některé chybí, je na místě je doplňovat zpestřením jídelníčku, bylinnými nápoji, případně i doplňky stravy.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Pokojovky v zimě

Málo slunečního světla, nevhodné větrání, nevhodná zálivka, to jsou některé z nástrah, které v zimním období rozhodnou o životnosti vašich pokojových rostlin.


Máme rádi zvířata

Jak se starat o psa ve stáří

Člověk není jediný živočich, jehož zdravotní stav se s postupujícím věkem zhoršuje. Stárnutí se týká i domácích mazlíčků.


Uvařte si podle nás

Masopustní pokrmy

Na závěr se vrátíme k masopustu a připravíme si některé tradiční masopustní pokrmy v modernější podobě.

Stopáž51 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD