Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Pokud jste se letos rozhodli pěstovat popínavé rostliny, budete pro ně potřebovat oporu. Takovou oporou může být třeba plot. Nebo nějaká tyčka, laťka nebo provázek. My vám dnes ukážeme pár nápadů, jak lze popínavé rostliny pěstovat malinko jinak.


Vše pro zahradu

Opěrné konstrukce

Je nejvyšší čas nasít hrách. Spolu s výsevem bychom se už ale měli rozhodnout, jakou podpěru hrachu nabídnout, aby rostl pěkně do výšky a nezůstával u země.


Vše pro zahradu

Jak na plže

Plzák španělský je postrachem našich zahrad už radu let. Tady je každá rada drahá. V minulých dílech jsme jich už několik nabídli. Dnes přidáme další.


Chraňte své zdraví

Rakytník

Rakytník je právem považován za jeden z pokladů rostlinné říše a je nazýván rostlinou budoucnosti. Není jen součástí čajů či olejů, ale lze si jej pořídit i v mnoha dalších podobách.


Vše pro zahradu

Obrubník na zahradě

Pokud máte část zahrady rovinatou a část svažitou, která je zároveň okrasná, může vám obě části oddělit obrubník a údržba bude hned snazší.


Vše pro zahradu

Pěstování rajčat

Zahradník Jan Kopřiva nám ukáže způsob, jak si vyrobit stan. Nejde o turistickou pomůcku, ale zvláštní podpěru pro rajčata, kterou si pěstitelé staví ve větrném Středomoří.


Vše pro zahradu

Jak na plísně na zelenině

Letošní jaro je deštivější. Hrozí tak zvýšený výskyt plísní. Poradíme, jak chránit svoji budoucí úrodu.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrada v Českém ráji

Dana Makrlíková vám představí zahradu v Českém ráji, která byla realizována tak, aby se hodila do okolní přírody.


Vše pro zahradu

Lalokonosci

Kromě plísní jsou nebezpečím pro naši úrodu různé druhy hmyzu. Ale i proti nim se dokážeme účinně bránit.


Máme rádi zvířata

Pítko pro ptáky

Že se vaší zahradě vyhýbají ptáci? Tak je k sobě pozvete. Způsobů je více. Dnes vám poradíme, abyste pro ptáčky vyrobili okrasné pítko.


Vše pro zahradu

Popínavé fazole

Na závěr ještě jeden tip na konstrukce pro popínavé rostliny. Rajčatům jsme nabídli stan, co takhle fazolím nabídnout rovnou teepee.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD