Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes vás zavedeme do záchranné stanice, kde pečují o zraněná volně žijící zvířata, ukážeme, jak vyčistit dlažbu bez chemie, seznámíme vás s novou technikou výsadby cibulovin, v interiéru si vyčistíme vzduch a přivedeme do něj světlo pastelovými barvami, představíme si houbu hnojník a prozradíme, jak vypadá bylinková školka.


Máme rádi zvířata

Záchranné stanice

I volně žijícím zvířatům se může stát nehoda, při které se zraní. Zejména nyní na podzim. Pro tyto případy u nás funguje síť záchranných stanic, které se o nemocná zvířata starají a mnohá vracejí zpátky do přírody.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Dlažba bez plevele

Kouzlo zahrady či předzahrádky spočívá v detailu. Dana Makrlíková vám také poradí, jak se zbavit plevele bez použití chemických přípravků.


Dům, byt, chata, chalupa

Čističky vzduchu

Že čistý vzduch znamená půl zdraví, je známá věc. Musíme na něj dávat pozor hlavně v zimě, kdy se větrá zřídka nebo vůbec, a také v budovách s automatickým systémem výměny vzduchu.


Vše pro zahradu

Netradiční výsadba jarních cibulovin

Jarní cibuloviny se nejčastěji pěstují v záhonech. Některé se hodí ale i do nádob, nebo dokonce jen tak do trávníku. Čas na jejich výsadbu je právě teď na podzim.


Vše pro zahradu

Hnojník

Hnojník je běžná česká houba, která obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Jelikož se ale jeho plodnice velice rychle vyvíjejí a po utržení se z nich brzy stává inkoustová kaše, dají se jíst jen čerstvé.


Dům, byt, chata, chalupa

Růžová v interiéru

Barevné trendy se odrážejí v architektuře, textilu, designu výrobků, grafice i v malování. Nebojte se neobvyklých barev.


Vše pro zahradu

Bylinky

Bylinky dokážou proměnit pokrm v kulinářský zážitek. Ale co když nemáme místo nebo čas na péči, kterou potřebují? Pak to řešíme nákupem čerstvých bylinek v obchodech. Zajímalo nás, odkud květináčky s oblíbenou zelení vlastně pocházejí.


Máme rádi zvířata

Zvířata z ohrožení

Na závěr se vrátíme na záchrannou stanici a zjistíme, čím jsou zvířata teď na podzim nejvíc ohrožena.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD