Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes si povíme, jaké plody použít pro založení kvasu a pěstitelské pálení, budeme pokračovat v poznávání hortenzií, ukážeme si, jak před zimou vyčistit zahradní jezírko a renovovat povrchy ze dřeva, připravíme si domácí zavařeninu, poradíme, jak využít lesklokorku, a vyměníme si dveře od bytu za bezpečnostní.


Uvařte si podle nás

Pálenka

Název „pálenka“ je odvozen od slovanského výrazu „pálit“, tedy destilovat. U nás je nejtradičnější pálenkou slivovice. Pochutnat si však můžete i na pálence z jablek nebo hrušek. A právě přípravu kvasu z tohoto ovoce vám dnes přiblížíme.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Hortenzie

V červnu jsme si povídali o hortenzii velkolisté. Dnes vás Dana Makrlíková seznámí s dalšími, neméně krásným hortenziemi.


Dům, byt, chata, chalupa

Bezpečnostní dveře

Zloděj v bytě je nejen velkou nepříjemností, ale může mít i závažné finanční následky. Proto se vyplatí investovat do bezpečnostních dveří.


Vše pro zahradu

Podzimní péče o zahradní jezírko

Ať už máte zahradní jezírko s rybami nebo bez nich, je třeba ho na podzim vyčistit a postarat se tak o to, aby se všichni jeho obyvatelé zdárně dožili jara.


Uvařte si podle nás

Domácí zavařeniny

S podzimem opět přichází doba zavařování. Poctivá domácí marmeláda je na rozdíl od té kupované plná ovoce a lásky, kterou jste do ní dali. S odbornicí na marmelády vám prozradíme pár originálních receptů.


Vše pro zahradu

Renovace dřevených exteriérů

Počasím ošlehané prvky ztrácejí svůj původní lesk a krásu, proto je nutné je čas od času renovovat. Ukážeme si renovaci povrchů ze dřeva.


Chraňte své zdraví

Reishi

Lesklokorka lesklá, neboli reishi, je sice v přírodě dřevokazná houba, lidskému tělu ale prospívá, jak věděli už staří Číňané.


Uvařte si podle nás

Recepty z pálenek

Na závěr si připravíme likér z jeřabin a bylinný likér pro dobré zažívání.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD