Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Podíváme se, co se nyní děje ve včelích úlech, a vyrobíme si medovinu, naučíme se zahradničit ve vnitrobloku, pečovat o muškáty, experimentovat s truhlíkovými rostlinami i vyznat se v olejích a ochráníme brambory před zaplevelením a zahradu před slimáky.


Máme rádi zvířata

Včely

Od jara do zimy žijí pospolu: jedna matka, 30 až 50 tisíc jejich dcer dělnic a v létě pár set synů – trubců. Připadá nám to jako zázrak, jak společenství včel funguje. Podíváme se, co se právě teď v úlech děje.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Jak zahradničit ve vnitrobloku

Vnitrobloky ve městech jsou často nevyužívané plochy, na kterých bývá nepořádek. Jak z nich udělat pěknou zahrádku, vám poradí Dana Makrlíková.


Chraňte své zdraví

Oleje a jejich využití

Každý olej se hodí pro něco jiného a mít doma jednu láhev k univerzálnímu použití nestačí. Takže po jakém oleji sáhnout? Uvidíte v naší reportáži.


Vše pro zahradu

Podpora růstu a kvetení truhlíkových rostlin

Pokud nemáte rádi stereotyp, můžete experimentovat i při vysazování truhlíků. Stačí zvolit neobvyklé rostliny, které váš soused mít nebude.


Vše pro zahradu

Ochrana bramboru před zaplevelením

Když chceme pěstovat brambory, může se stát, že plevel vyroste rychleji než pěstovaná plodina. Tomu ale můžeme zabránit.


Vše pro zahradu

Slimáci na zahradě

Slimáci se mohou stát pro zahradu opravdovou pohromou, protože sežerou, na co přijdou. Existují ale různé metody, jak jim v tom zabránit.


Vše pro zahradu

Péče o muškáty

Možná jste místo nákupu nových muškátů zvolili možnost jejich zazimování. Pak se o ně ale v tomto období musíte správně postarat.


Uvařte si podle nás

Výroba medoviny

Pokud včelstvo prospívá, můžeme si z plodů jeho práce, tedy medu, vyrobit produkt, který nás potěší i zahřeje, totiž medovinu.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD