Vítěz první řady

Ahoj, jmenuju se Jirka, je mi 25 let a pocházím z Hradce Králové. V současné době završuji (aspoň doufám) své studium ekonomie na Univerzitě Karlově v Praze. Vzhledem ke studiu, a teď už i díky práci, bydlím v Praze už šestým rokem, ačkoliv jsem královéhradecký patriot.

Rozhovor s vítězem soutěže

Rozhovor s vítězem soutěže

Odmalička jsem byl veden k hudbě, hrával jsem na klavír a na střední jsem přesedlal na basovou kytaru, která se pro mě stala opravdovou vášní. Ačkoliv jsem hrával v kapele i na vysoké, nakonec jsem musel hraní pověsit, alespoň dočasně, na hřebík. Na muziku jsem ale nezanevřel a myslím, že se nikdy bez ní neobejdu. Mám rád kapely Pink Floyd, Red Hot Chili Peppers, Queen – prostě léty osvědčenou klasiku. Z českých interpretů nemůžu opomenout úžasného zpěváka Dana Bártu (i s Illustratospherou), Walk Choc Ice či Blue Effect. V posledních letech trávím taky spoustu času sportem, ať už si jdu jen zaběhat nebo zahrát volejbal s fajn lidmi. Ten příval endorfinů ze sportu se prostě nedá nahradit.

Do soutěže jsem se přihlásil sám, částečně na popud svojí babičky. Už před dvěma roky, kdy jsem vyhrál soutěž Fenomén, jsem si ověřil, že na podobný typ zápasení prostě mám buňky. A tak jsem si řekl, proč to nezkusit znovu, třeba z toho i něco kápne. No a jak to dopadlo, to už dneska všichni víte. Přitom konkurence byla obrovská, tolik úžasně chytrých a příjemných lidí se do soutěže přihlásilo. Nakonec ale nejde říct, jestli je někdo chytřejší nebo bystřejší, nejdůležitější je udržet nervy a bojovat s chladnou hlavou.