21 minut
Tamtam

4. březen

Část: Orli na válečném nebi

Obsah dílu

DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

00:55
DinoExpedice v Českých Budějovicích
  Na Výstavišti v Českých Budějovicích se až do příští neděle usídlili hroziví býložravci z pravěku. Seberte odvahu a přijďte je omrknout!
  01:59
  AIMTEC Hackathon – Young Hackers
   V plzeňské Moving Station můžete v neděli spatřit digitálního ducha, naprogramovat si robota pomocí fixy, zahrát si únikovku z virtuální školy nebo se coby astronaut či astronautka proletět sluneční soustavou.
   03:03
   Retrogaming v Tišnově
    Vydejte se do muzea města Tišnova na interaktivní putovní výstavu historických počítačů, která zachycuje historii výpočetní techniky od počátků až do poloviny 90. let minulého století.
    06:24
    Karlínské polívkování
     V neděli můžete na Karlínském náměstí v Praze ochutnat širokou nabídku našich i zahraničních polévek. K příjemnému trávení bude hrát kapela Lovesong Orchestra a DJ Hlava.
     07:26
     Festival Tajemství zaniklých řemesel
      O víkendu se na brandýský zámek sjedou desítky řemeslníků. Ti uchovávají vzpomínku na taková zapomenutá řemesla jako jsou sedláři, brašnáři nebo lukaři. A v provozu uvidíte i alchymistickou dílnu.
      08:10
      Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech
       Přijďte nahlédnout do života a osudů posledních majitelů veltruského panství a zároveň nakoukněte pod pokličku běžného provozu zámku a vyzkoušejte si práci badatele, archeologa i restaurátora.
       11:24
       Výstava kamélií
        Celé první patro zámku v Rájci nad Svitavou bude až do neděle vyzdobené jak kvetoucími keři kamélií, tak řezanými květinami. A pro zájemce budou otevřené i historické zámecké skleníky.
        12:07
        Knižní festival v Ostravě
         Už od pátku se na výstavišti Černá louka koná Knižní festival. Své stánky tu bude mít spousta nakladatelů a nové přírůstky do knihovny tu ještě i po celou sobotu snadno najdou malí i velcí čtenáři.
         13:00
         Bitva u Jankova
          Na návrší na Habrovce mezi Jankovem a Ratměřicemi budou v sobotu řinčet zbraně na připomínku významné bitvy evropských dějin mezi švédskými a císařskými vojsky.
          13:53
          Orli na válečném nebi
           Přijďte se do Vlastivědného muzea ve Slaném podívat na originální leteckou výstroj amerického armádního letectva z období 2. světové války.
           16:46
           Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále
            V malé výstavní síni tu najdete přes pět set různých hlavolamů nebo třeba hádanek a rébusů spojených s Bruntálem a okolím.
            17:12
            Soutěž
             18:10
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              11. březen

              Přehled dílů

              608 dostupných
              Stopáž20 minut

              23. září

              Michelská pouť — Slavnosti brambor na Edenu + Bramborová sobota na zubačce — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Národní den železnice v Bohumíně — Charitativní běh pro Sluníčko — Kůň 2023 v Lysé nad Labem — Dům přírody Slavkovského lesa — Festival dřeva v Ostravě — Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře — Kolem světa se zoubky i bez — Svatováclavské oslavy — Soutěž — Rekapitulace

              23. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              16. září

              Děti, čtete?! — Hýbejte se s TERIbearem — Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu — Celosvětový den úklidu — Workshop pravěkých technologií — Smíchov žije — Zoo Chleby — Dny NATO v Ostravě — Napoleonské slavnosti — Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku — Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice — Soutěž — Rekapitulace

              16. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              9. září

              Podcast Alchymisti na rádiu Junior — Sportovní fesťáček v Teplicích — Africké muzeum Dr. Emila Holuba — Mezinárodní noc pro netopýry — Indiáni z Točníku — Maker Faire — Letecké muzeum Metoděje Vlacha — Brdské stromsázení — Dny evropského dědictví — Zámek a zámecké voliéry Bechyně — Bambifest Ostrava — Soutěž — Rekapitulace

              9. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              2. září

              Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se — Města čtou — Centrum textilního tisku v České Lípě — Sklářská slavnost na Kristiánově — Dožínky na Letné 2023 — Déčko turné po science centrech – 3. 9. Hvězdárna a planetárium Brno — Boheminium — Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku — Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně — Mezinárodní festival ohňostrojů Hlučín 2023 — Loučení s létem 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              2. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zoopark Zájezd

              Jaké překvapení najdou Míša s Markem mezi stovkou druhů exotických a domácích zvířat?

              27. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              26. srpen

              Art Camp v Borotíně u Boskovic — Déčko turné po science centrech - Pevnost poznání — Za pokladem ztraceného města v muzeu ve Šluknově — Hradozámecká noc na Hrádku u Nechanic — Bitva Mladějov 1915 — Živé dřevěnice ve Valašských kloboukách — Botanická zahrada v Bečově nad Teplou — Prázdninové klekání v Kittelově domě — Putování za kapybarou v jihlavské zoo — Trnkova zahrada v DEPO 2015 v Plzni — Čau, prázdniny v Kroměříži — Soutěž — Rekapitulace

              26. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Kadaň

              Míša s Markem se ocitnou v nejužší uličce v Česku, která se dostala i do Guinessovky!

              25. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž3 minuty

              Klášter Sázava

              Od jeskyně, kde žil sv. Prokop s tisícem démonů, putují Míša s Markem až do benediktinského kláštera.

              20. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              19. srpen

              Narozeniny Déčka v iQLANDII — Slavnosti sklizně v Bystřici nad Pernštejnem — Muzeum Czech Road Racing — Lukostřelecký turnaj na Sovinci — Řemeslná sobota ve Skutči — Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku — Roztočený svět: hybohledy a dřevoryty Pavla Macka — Volarské slavnosti dřeva — Památky bez bariér — Expozice karlovarského lázeňství — Hradní slavnosti v Polné s Jiřím z Poděbrad — Soutěž — Rekapitulace

              19. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zámek Vrchotovy Janovice

              Dokážou Míša s Markem projít divokou a nebezpečnou krajinou středních Čech po Naučné stezce Sidonie Nádherné na nádherný zámek?

              18. 8. 2023 na iVysílání

              Napište nám