21 minut
Tamtam

4. března 2023

Obsah dílu

DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

00:55
DinoExpedice v Českých Budějovicích
  Na Výstavišti v Českých Budějovicích se až do příští neděle usídlili hroziví býložravci z pravěku. Seberte odvahu a přijďte je omrknout!
  01:59
  AIMTEC Hackathon – Young Hackers
   V plzeňské Moving Station můžete v neděli spatřit digitálního ducha, naprogramovat si robota pomocí fixy, zahrát si únikovku z virtuální školy nebo se coby astronaut či astronautka proletět sluneční soustavou.
   03:03
   Retrogaming v Tišnově
    Vydejte se do muzea města Tišnova na interaktivní putovní výstavu historických počítačů, která zachycuje historii výpočetní techniky od počátků až do poloviny 90. let minulého století.
    06:24
    Karlínské polívkování
     V neděli můžete na Karlínském náměstí v Praze ochutnat širokou nabídku našich i zahraničních polévek. K příjemnému trávení bude hrát kapela Lovesong Orchestra a DJ Hlava.
     07:26
     Festival Tajemství zaniklých řemesel
      O víkendu se na brandýský zámek sjedou desítky řemeslníků. Ti uchovávají vzpomínku na taková zapomenutá řemesla jako jsou sedláři, brašnáři nebo lukaři. A v provozu uvidíte i alchymistickou dílnu.
      08:10
      Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech
       Přijďte nahlédnout do života a osudů posledních majitelů veltruského panství a zároveň nakoukněte pod pokličku běžného provozu zámku a vyzkoušejte si práci badatele, archeologa i restaurátora.
       11:24
       Výstava kamélií
        Celé první patro zámku v Rájci nad Svitavou bude až do neděle vyzdobené jak kvetoucími keři kamélií, tak řezanými květinami. A pro zájemce budou otevřené i historické zámecké skleníky.
        12:07
        Knižní festival v Ostravě
         Už od pátku se na výstavišti Černá louka koná Knižní festival. Své stánky tu bude mít spousta nakladatelů a nové přírůstky do knihovny tu ještě i po celou sobotu snadno najdou malí i velcí čtenáři.
         13:00
         Bitva u Jankova
          Na návrší na Habrovce mezi Jankovem a Ratměřicemi budou v sobotu řinčet zbraně na připomínku významné bitvy evropských dějin mezi švédskými a císařskými vojsky.
          13:53
          Orli na válečném nebi
           Přijďte se do Vlastivědného muzea ve Slaném podívat na originální leteckou výstroj amerického armádního letectva z období 2. světové války.
           16:46
           Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále
            V malé výstavní síni tu najdete přes pět set různých hlavolamů nebo třeba hádanek a rébusů spojených s Bruntálem a okolím.
            17:12
            Soutěž
             18:10
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              11. března 2023

              Přehled dílů

              654 dostupných
              Stopáž21 minut

              20. července

              Pimprléto Ostrava — Streetball Fest — Rybářské muzeum ve Vodňanech — Zátopkův zlatý týden — Kružberský tesák — Den koní — Dětský ráj na zámku Berchtold — Lesní slavnost Lapků z Drakova — Pekařská sobota ve skanzenu — Hravé peklo nejen pro děti — Noc v ZOO — Soutěž — Rekapitulace

              20. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Hornické muzeum Příbram

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              13. července

              Za trilobity a dinosaury — Den s geologem — Národopisné muzeum Slánska v Třebízi — Olešnický kvítek — Tropická charitativní pouť v České Skalici — Zmrzlinový den na zámku Opočno — Zoologická zahrada Ústí nad Labem — Dětské prohlídky s Bílou paní — Legionářský marš — S houkačkou po Praze aneb automobily zachraňující životy — Portášské slavnosti ve Valašské Bystřici — Soutěž — Rekapitulace

              13. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Rožmitál pod Třemšínem

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              6. července

              Downhill Cup — Stůj, nebo střelím! — České mozky léčí svět — Ve znamení kalicha — Slavnosti Pernštejn — Tim Burton – Návraty v Obecním domě — Zvonečkový jarmark — Dětské prohlídky na Duchcově — Výstava bonsají Libochovice — Skanzen Zubrnice — Folk festival Dambořice — Soutěž — Rekapitulace

              6. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Tamtam plus

              Les u Humpolce

              5. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              29. června

              Historický den na hradě Šternberk — Hosínské zvonění — České muzeum stříbra — Býčí skála — Dravci přilétají aneb sokolníci na hradě Hukvaldy — Den pozemního vojska - BAHNA — Podlipanské muzeum v Českém Brodě — Slavnosti Pernštejnského panství — Římané a Kelti na Chalupské Štěpánce — Zoo Liberec — Klášter Sázava - prohlídka a tvoření — Soutěž — Rekapitulace

              29. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Muzeum Vysočiny Jihlava

              28. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž21 minut

              22. června

              9. narozeniny Zoo Tábor — Běh pro Jedličku — IQ Park Liberec — Den pro včely — Letecký den v Žamberku — Paddle Fest Jizera — Zámek Mníšek pod Brdy — Slavnost královny Johanky — Evropský šampionát vozítek s pedály — Zoopark Zájezd — Letní scény Prahy 10 — Soutěž — Rekapitulace

              22. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              15. června

              Světový Den větru - Den otevřených dveří větrných elektráren a větrných mlýnů — Historical Airshow 2024 — Botanická zahrada Liberec — Historická slavnost Barchan — Den malých záchranářů — Dopravní nostalgie a DOD ve Slatině — Ševci - výstava v žebráckém muzeu — Pochod švihlé chůze v Týně nad Vltavou — Sportovní den ve vile Stiassni — Tělo v těle — Pražská muzejní noc — Soutěž — Rekapitulace

              15. 6. 2024 na ČT :D

              Napište nám