Tamtam

4. březen

Obsah dílu

DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

00:55
DinoExpedice v Českých Budějovicích
  Na Výstavišti v Českých Budějovicích se až do příští neděle usídlili hroziví býložravci z pravěku. Seberte odvahu a přijďte je omrknout!
  01:59
  AIMTEC Hackathon – Young Hackers
   V plzeňské Moving Station můžete v neděli spatřit digitálního ducha, naprogramovat si robota pomocí fixy, zahrát si únikovku z virtuální školy nebo se coby astronaut či astronautka proletět sluneční soustavou.
   03:03
   Retrogaming v Tišnově
    Vydejte se do muzea města Tišnova na interaktivní putovní výstavu historických počítačů, která zachycuje historii výpočetní techniky od počátků až do poloviny 90. let minulého století.
    06:24
    Karlínské polívkování
     V neděli můžete na Karlínském náměstí v Praze ochutnat širokou nabídku našich i zahraničních polévek. K příjemnému trávení bude hrát kapela Lovesong Orchestra a DJ Hlava.
     07:26
     Festival Tajemství zaniklých řemesel
      O víkendu se na brandýský zámek sjedou desítky řemeslníků. Ti uchovávají vzpomínku na taková zapomenutá řemesla jako jsou sedláři, brašnáři nebo lukaři. A v provozu uvidíte i alchymistickou dílnu.
      08:10
      Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech
       Přijďte nahlédnout do života a osudů posledních majitelů veltruského panství a zároveň nakoukněte pod pokličku běžného provozu zámku a vyzkoušejte si práci badatele, archeologa i restaurátora.
       11:24
       Výstava kamélií
        Celé první patro zámku v Rájci nad Svitavou bude až do neděle vyzdobené jak kvetoucími keři kamélií, tak řezanými květinami. A pro zájemce budou otevřené i historické zámecké skleníky.
        12:07
        Knižní festival v Ostravě
         Už od pátku se na výstavišti Černá louka koná Knižní festival. Své stánky tu bude mít spousta nakladatelů a nové přírůstky do knihovny tu ještě i po celou sobotu snadno najdou malí i velcí čtenáři.
         13:00
         Bitva u Jankova
          Na návrší na Habrovce mezi Jankovem a Ratměřicemi budou v sobotu řinčet zbraně na připomínku významné bitvy evropských dějin mezi švédskými a císařskými vojsky.
          13:53
          Orli na válečném nebi
           Přijďte se do Vlastivědného muzea ve Slaném podívat na originální leteckou výstroj amerického armádního letectva z období 2. světové války.
           16:46
           Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále
            V malé výstavní síni tu najdete přes pět set různých hlavolamů nebo třeba hádanek a rébusů spojených s Bruntálem a okolím.
            17:12
            Soutěž
             18:10
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              11. březen

              Přehled dílů

              575 dostupných
              Stopáž20 minut

              3. červen

              Zlín film festival — Veletrh vědy — Výstava Earth v Atriu Žižkov — Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem — Zahájení sezóny a den dětí na Zubačce — Dětský den se Sporťákem v Uherském Hradišti — Výstava Barvosvětem v centru VIDA — Pradědečkův traktor — Švihovské Highland games — Centrum řemesel Botanicus — Večerní safari Dvůr Králové — Soutěž — Rekapitulace

              3. 6. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              27. květen

              Festival spisovatelky Karolíny Světlé — Výlet do historie Měšic — Archeoskanzen Trocnov — Festival Eko planeta — Den starokladrubského koně — Den dětí v Toulcově dvoře — Umění černé Afriky — Divadlo patří dětem — ZUŠkování — Věda Vševěda — Letecké muzeum Kbely — Soutěž — Rekapitulace

              27. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              20. květen

              Mlynářovo probuzení — Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních — Daisy 100 - Čekárna na neděli — Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2023 + O perníku – dobrodružná poznávací cesta městem — Sportuj 23 — Emil Holub — Den otevřených dveří na letišti v Čáslavi — Ameriky mezi sklepy — Slavnosti stepí na Rané — Loutkové muzeum a kovárna Záluží — Kadaňský pohádkový festival — Soutěž — Rekapitulace

              20. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              13. květen

              Festival Pískoviště v Písku — Narozeniny Karla IV. na hradě Velhartice — Proč? Protože Karel Loprais! — Jarní poježdění na lesní železnici v Rajnochovicích — Den otevřených lesů — Tajemství půdy v Západočeském muzeu v Plzni — Festival Zámeček v Roztokách — Chřestové a křenové slavnosti v Hostíně u Vojkovic — Pochod Po stopách rytíře Zbyhoně — Výstava Telka v Galerii České televize — Festival pro čolka v Kurovickém lomu — Soutěž — Rekapitulace

              13. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              6. květen

              Slavnosti svobody v Plzni — Běh pro Paměť národa — Farmapark U Toma — Cirkus Base — Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby — Jak se rodí chleba v Zeměráji — Ondřej Sekora známý i neznámý — Staročeské máje ve Mstišově — Pozvánka do Třebíče — Motýli ve skleníku Fata Morgana — Pochod Alice Garrigue Masarykové — Soutěž — Rekapitulace

              6. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              29. duben

              Den Země 2023 v Babiččině údolí aneb XIII. Ratibořické ovčácké slavnosti — Den ve vzduchu — Historie České televize — Nepálení čarodějnic — Desatero čarodějnických řemesel — Beltain Nižbor — Současnost České televize — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Představení skupiny historického šermu z období Třicetileté války na hradě Veveří — Kostýmy v České televizi — Jarní veletrh minerálů a šperků — Soutěž — Rekapitulace

              29. 4. 2023 na ČT :D

              Napište nám