Tamtam

24. duben 2015

Část: Premiéra filmu Malý Pán

Obsah dílu

Premiéra filmu Malý Pán — Strakonické vítání léta — Středověký vodní mlýn — Rodiče na start — Sýrobraní — Budějovické želvování — Hrad a zámek Bečov nad Teplou — Den sokolnictví a lovectví — Den Země — Muzeum lesnictví — Čarodějnice — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:30
Premiéra filmu Malý Pán
  Vydejte se na dobrodružnou cestu s Malým Pánem. Zveme vás na premiéru loutkového filmu na festival Finále Plzeň. Malý Pán se bude promítat ve Velkém sále Měšťanské besedy, kde si budete moci prohlédnout také 3D výstavu loutek k filmu se světem Malého Pána, domečkem, laboratoří nebo knihovnou Knihomolova! Do kin dorazí Malý Pán už 14. května a vy můžete hrát o vstupenky na film!
  02:41
  Strakonické vítání léta
   Je na čase vytáhnout kola! Už tuto sobotu začíná na strakonickém hradě cykloturistická sezóna, kterou můžete zahájit na několika trasách. Pokud chodíte raději pěšky, můžete se vydat se na výlet s dudákem, navštívit místní jarmark a vyzkoušet si svou zručnost v dílničkách. Akce na kolech začíná v 9 hodin, tak to nezaspěte!
   03:31
   Středověký vodní mlýn
    Mlynář byl v minulosti velmi důležitou osobou pro celou vesnici. Jak to v takovém vodním mlýně vypadalo a fungovalo, uvidíte v jednom takovém ve Strakonicích. Mlýn je plně funkční a objevíte v něm různé nástroje, které se kdysi používaly nejenom ve mlýně.
    05:55
    Rodiče na start
     Popadněte běžecké boty a rodiče a přijďte do pražské stromovky na benefiční běh pro celou rodinu! Čeká na vás trať na 5 kilometrů i minitratě pro nejmenší, opičí dráha, jojo workshop a výtvarné dílničky.
     07:02
     Sýrobraní
      Cítíte tu vůni? To začíná sýrobraní, kde můžete ochutnat nejrůznější druhy sýrů. Uvidíte, jak se sýr vyrábí, jak se stříhá vlna ovečkám, a budete si moci vyzkoušet předení na kolovratu i tkaní. Ty menší se budou moci také povozit na konících, ať už živých nebo dřevěných na kolotoči, přijede loutkové divadlo i další atrakce!
      08:34
      Budějovické želvování
       Rozhýbejte šedou kůru mozkovou a zapojte se do venkovní týmové soutěže v Českých Budějovicích. Úkolem týmu je najít jednotlivá stanoviště, luštit šifry a plnit zábavné úkoly. Hra začíná už v 9 hodin a probíhá venku v okolí centra Českých Budějovic. Odměna a pár překvapení čekají na všechny, kterým se podaří úkoly splnit. Pro dětské kategorie hra končí v 15.00, pro ostatní v 18.30.
       09:19
       Hrad a zámek Bečov nad Teplou
        Na hradě a zámku Bečov se ukrývá velký podklad – relikviář sv. Maura. Památka, která je celá ze zlata, si vysloužila svůj vlastní prohlídkový okruh, na kterém navštívíte pět místností zámku. Dozvíte se vše o pohnuté historii této vzácné památky a vyslechnete si napínavý příběh tohoto relikviáře. Uvidíte, co se v tomto zlatém domečku ukrývá.
        12:02
        Den sokolnictví a lovectví
         Už jste někdy drželi na ruce dravého ptáka? Pokud si to chcete vyzkoušet, využijte příležitost na Horním hradě. Nad vašimi hlavami tu budou lítat cvičení dravci a sovy! Sokolníci ze záchranné stanice Penthea předvedou úžasné letové ukázky se svými svěřenci. Kromě toho si bude moci zastřílet si z luku nebo z kuše.
         13:19
         Den Země
          Země má svůj den a my vás zveme pořádně to oslavit do KovoZoo. V rámci bohatého programu budete vybírat jméno pro slona, čeká vás pohádková zahrada, pirátská soutěž, kovářská show, motokárová dráha a různá vystoupení.
          13:59
          Muzeum lesnictví
           Na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete první lovecké muzeum na Ohradě, které vzniklo již v roce 1842! Do tajů lesnictví, myslivosti, rybářství i sokolnictví vás zasvětí místní výstava, plná zajímavostí ze života v lese, ale i loveckých zbraní, rybářského náčiní a technik lovu i historie sokolnictví. V okolí zámku se pak nachází park i známý rybník Bezdrev a Zoologická zahrada Ohrada.
           16:28
           Čarodějnice
            Slet čarodějnic
            Na hrad Hukvaldy se sletí čarodějnice z celého okolí! Nezapomeňte si na tento rej kostým, protože budete mít nejenom vstup zdarma, ale také ty nejlepší čarodějnice budou odměněny! Těšit se můžete na rytířská představení a vyvrcholením dne bude upálení nejstrašnější čarodějnice, která bude samozřejmě místní a nelidská.
            Lampionový průvod a pálení čarodějnic
            Rozsviťte si lampion a posviťte si na pálení čarodějnic. V Liberci se začíná ve 20 hodin lampiónovým průvodem, sraz je na náměstí Dr. E. Beneše. Průvod půjde do Dětského koutku v Lidových sadech, kde po příchodu společně upálíte čarodějnici. K této velkolepé podívané nebude chybět opékání špekáčků či noční jízdy ve vláčku a na ruském kole.
            Čarodějnice na Ladronce
            Oblíbené pálení čarodějnic neobejde ani Prahu! I tady, na Ladronce se chystá spousta čarodějnických atrakcí, bude se volit Miss čarodějnice, Čarodějnice na kolečkách a vybírat výherce soutěže o nejhezčí vyrobenou čarodějnici. Těšit se můžete na Čarodějný salón, dílničku i taneční školu! Chybět nebude opékání buřtů na pořádném ohni, ani divadelní stan s nejrůznějšími pohádkami.
            Pálení čarodějnic a stavění mája
            Pozor, pozor, chystá se slet čarodějnic všeho věku z celé Bystřice i okolí. Buďte u toho, když večer zahoří pořádná hranice, na které se upálí čarodějnice a hned se postaví vysoká májka. Chasníci ji tradičně vztyčí v Hliníku a budou ji dobře hlídat.
            17:24
            Soutěž
             18:13
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              1. květen 2015

              Přehled dílů

              565 dostupných
              Stopáž21 minut

              25. březen

              Vynášení Morany, Mělník — Rozhledny v pohybu 2023 — Festival světla Blik blik v Plzni — Hvězdolet – dítě v každém z nás — Den otevřených dveří – Povodí Odry — Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu — Moje tělo není ostrov — Interaktivní expozice Český Krumlov — Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420 — Retrohrátky Žďár nad Sázavou — Slavnosti mandloní a vína 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. březen

              Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě — Za luskouny do Indonéské džungle — Armádní muzeum — Antické báje a mýty na hradě Šternberk — Zvídálkové, vzhůru do muzea! — Na výlet do vesmíru — Film Legends — Mint Market — Tvořivá Olomouc — Archeologie z nebe — Vítání jara – Jaro, kde jsi? — Karlovarský KnihoTrh pro Nelinku — Soutěž — Rekapitulace

              18. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              11. březen

              Mistrovství ČR v králičím hopu — Párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — U babičky v paneláku — Cesta do pravěku — Sobotní program v hvězdárně v Hradci Králové — Včelí stezka v Majalandu — Festival KUK — Festival MimiArt — Loutkářské umění — Pohádkové čtení na schodech — Soutěž — Rekapitulace

              11. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              4. březen

              DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

              4. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              25. únor

              Putovní výstava IQ play — Plzeň – vyhánění zimy — Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze — Po cestách legend — Masopust v Klecanech, v Brně i na Vísecké rychtě v Kravařích — Únorové tradice na lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních — Řemeslná textilní dílna v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí — Modelfest Ostrava — Klub železničních modelářů v Roztokách u Prahy — Zimní prohlídka Sázavského kláštera — Mumraj neboli velký maškarní bál v pražské Chvalské tvrzi a Karneval v Riu v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. únor

              Masopust v Hornickém muzeu Příbram — Masopustní hostina v Zooparku Zájezd — Muzeum řemesel — Lyžníci 2023 ve Smržovce — Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou — Stačí trocha fantazie — Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria — Papírové Království 2023 — Festivaly Cyklocestování, cykloexpedice, cestopisné besedy — Gočárova galerie — Elvis na Kopřivné — Soutěž — Rekapitulace

              18. 2. 2023 na ČT :D

              Napište nám