Tamtam

24. duben 2015

Obsah dílu

Premiéra filmu Malý Pán — Strakonické vítání léta — Středověký vodní mlýn — Rodiče na start — Sýrobraní — Budějovické želvování — Hrad a zámek Bečov nad Teplou — Den sokolnictví a lovectví — Den Země — Muzeum lesnictví — Čarodějnice — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:30
Premiéra filmu Malý Pán
  Vydejte se na dobrodružnou cestu s Malým Pánem. Zveme vás na premiéru loutkového filmu na festival Finále Plzeň. Malý Pán se bude promítat ve Velkém sále Měšťanské besedy, kde si budete moci prohlédnout také 3D výstavu loutek k filmu se světem Malého Pána, domečkem, laboratoří nebo knihovnou Knihomolova! Do kin dorazí Malý Pán už 14. května a vy můžete hrát o vstupenky na film!
  02:41
  Strakonické vítání léta
   Je na čase vytáhnout kola! Už tuto sobotu začíná na strakonickém hradě cykloturistická sezóna, kterou můžete zahájit na několika trasách. Pokud chodíte raději pěšky, můžete se vydat se na výlet s dudákem, navštívit místní jarmark a vyzkoušet si svou zručnost v dílničkách. Akce na kolech začíná v 9 hodin, tak to nezaspěte!
   03:31
   Středověký vodní mlýn
    Mlynář byl v minulosti velmi důležitou osobou pro celou vesnici. Jak to v takovém vodním mlýně vypadalo a fungovalo, uvidíte v jednom takovém ve Strakonicích. Mlýn je plně funkční a objevíte v něm různé nástroje, které se kdysi používaly nejenom ve mlýně.
    05:55
    Rodiče na start
     Popadněte běžecké boty a rodiče a přijďte do pražské stromovky na benefiční běh pro celou rodinu! Čeká na vás trať na 5 kilometrů i minitratě pro nejmenší, opičí dráha, jojo workshop a výtvarné dílničky.
     07:02
     Sýrobraní
      Cítíte tu vůni? To začíná sýrobraní, kde můžete ochutnat nejrůznější druhy sýrů. Uvidíte, jak se sýr vyrábí, jak se stříhá vlna ovečkám, a budete si moci vyzkoušet předení na kolovratu i tkaní. Ty menší se budou moci také povozit na konících, ať už živých nebo dřevěných na kolotoči, přijede loutkové divadlo i další atrakce!
      08:34
      Budějovické želvování
       Rozhýbejte šedou kůru mozkovou a zapojte se do venkovní týmové soutěže v Českých Budějovicích. Úkolem týmu je najít jednotlivá stanoviště, luštit šifry a plnit zábavné úkoly. Hra začíná už v 9 hodin a probíhá venku v okolí centra Českých Budějovic. Odměna a pár překvapení čekají na všechny, kterým se podaří úkoly splnit. Pro dětské kategorie hra končí v 15.00, pro ostatní v 18.30.
       09:19
       Hrad a zámek Bečov nad Teplou
        Na hradě a zámku Bečov se ukrývá velký podklad – relikviář sv. Maura. Památka, která je celá ze zlata, si vysloužila svůj vlastní prohlídkový okruh, na kterém navštívíte pět místností zámku. Dozvíte se vše o pohnuté historii této vzácné památky a vyslechnete si napínavý příběh tohoto relikviáře. Uvidíte, co se v tomto zlatém domečku ukrývá.
        12:02
        Den sokolnictví a lovectví
         Už jste někdy drželi na ruce dravého ptáka? Pokud si to chcete vyzkoušet, využijte příležitost na Horním hradě. Nad vašimi hlavami tu budou lítat cvičení dravci a sovy! Sokolníci ze záchranné stanice Penthea předvedou úžasné letové ukázky se svými svěřenci. Kromě toho si bude moci zastřílet si z luku nebo z kuše.
         13:19
         Den Země
          Země má svůj den a my vás zveme pořádně to oslavit do KovoZoo. V rámci bohatého programu budete vybírat jméno pro slona, čeká vás pohádková zahrada, pirátská soutěž, kovářská show, motokárová dráha a různá vystoupení.
          13:59
          Muzeum lesnictví
           Na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete první lovecké muzeum na Ohradě, které vzniklo již v roce 1842! Do tajů lesnictví, myslivosti, rybářství i sokolnictví vás zasvětí místní výstava, plná zajímavostí ze života v lese, ale i loveckých zbraní, rybářského náčiní a technik lovu i historie sokolnictví. V okolí zámku se pak nachází park i známý rybník Bezdrev a Zoologická zahrada Ohrada.
           16:28
           Čarodějnice
            Slet čarodějnic
            Na hrad Hukvaldy se sletí čarodějnice z celého okolí! Nezapomeňte si na tento rej kostým, protože budete mít nejenom vstup zdarma, ale také ty nejlepší čarodějnice budou odměněny! Těšit se můžete na rytířská představení a vyvrcholením dne bude upálení nejstrašnější čarodějnice, která bude samozřejmě místní a nelidská.
            Lampionový průvod a pálení čarodějnic
            Rozsviťte si lampion a posviťte si na pálení čarodějnic. V Liberci se začíná ve 20 hodin lampiónovým průvodem, sraz je na náměstí Dr. E. Beneše. Průvod půjde do Dětského koutku v Lidových sadech, kde po příchodu společně upálíte čarodějnici. K této velkolepé podívané nebude chybět opékání špekáčků či noční jízdy ve vláčku a na ruském kole.
            Čarodějnice na Ladronce
            Oblíbené pálení čarodějnic neobejde ani Prahu! I tady, na Ladronce se chystá spousta čarodějnických atrakcí, bude se volit Miss čarodějnice, Čarodějnice na kolečkách a vybírat výherce soutěže o nejhezčí vyrobenou čarodějnici. Těšit se můžete na Čarodějný salón, dílničku i taneční školu! Chybět nebude opékání buřtů na pořádném ohni, ani divadelní stan s nejrůznějšími pohádkami.
            Pálení čarodějnic a stavění mája
            Pozor, pozor, chystá se slet čarodějnic všeho věku z celé Bystřice i okolí. Buďte u toho, když večer zahoří pořádná hranice, na které se upálí čarodějnice a hned se postaví vysoká májka. Chasníci ji tradičně vztyčí v Hliníku a budou ji dobře hlídat.
            17:24
            Soutěž
             18:13
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              1. květen 2015

              Přehled dílů

              558 dostupných
              Stopáž20 minut

              28. leden

              Dílničky Za polární září v Centru VIDA — 25. zimní bitva Podbořany — Lumia Gallery — Imaginárium bratří Formanů na Chvalském zámku v Praze — Festival Co:con — Čarodějnická prohlídka na zámku Dětenice — Výstava Neboj neboj v žižkovském Atriu — Lešetínský fašank ve Zlíně — Maškarní festival v Rosicích — Muzeum milevských maškar — Autíčkyjáda v Hlinsku — Soutěž — Rekapitulace

              28. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              21. leden

              Komentovaná prohlídka výstavy Kam nechodí slunce, tam chodí lékař — Mezinárodní mistrovství ČR v historickém lyžování v Beskydech — Výstava "Vodníci" v Památníku Antonína Dvořáka — Staré Hrady a Český Šternberk – zimní prohlídky — Cestovatelský mišmaš — Tkaní na hřebenovém stávku — Galerie ocelových figurín — Dětské karnevaly — Pohádkový les v Nymburku — Výstava Vojtěch Kubašta – geniální ilustrátor — Sobotní výtvarná dílna v Liberci — Soutěž — Rekapitulace

              21. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              14. leden

              Výstava ledových soch a Ledové království — Show s kapalným dusíkem na Štefánikově hvězdárně — Kočovná herna Sládkovna — Janova dílna — Kurzy bruslení na střeše Galerie Harfa — Běžecké závody Mini skitour — Automuzeum Terezín — Jeskyně Výpustek v Moravském krasu — Zimní prohlídky na Hluboké — Děčínské hodinárium — Zvídálkové ve Slováckém muzeu — Soutěž — Rekapitulace

              14. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              7. leden

              Tříkrálová koleda v Kouřimi — Krumlovský masopust — Mistři cechů oděvních — Novoroční výstup na hrad Helfštýn — Zimní běh — Pohádky ovčí babičky — Modelářská výstava — Krmítka pro ptáčky – ZeMěDílna — Morčata, kam se podíváš — Dinosauří horečka v Triloparku — Muzeum historických vozidel — Soutěž — Rekapitulace

              7. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              31. prosinec 2022

              Silvestr v jednu na zámku Loučeň — Silvestrovský hrad Šternberk — Příběh jednoho pekařství — Silvestrovský výšlap k Mirkovu prameni — Novoroční výstup na Kozákov — Silvestrovské jízdy na řepařce — Doteky severu — Putování se zimní královnou — Silvestrovský program v zoo Plzeň — Draci v animaci — Retro Silvestr 2022 — Soutěž — Rekapitulace

              31. 12. 2022 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              24. prosinec 2022

              Štědrý den v ZOO Liberec — Medvědí Vánoce v Českém Krumlově — Bozkovské dolomitové jeskyně — Vánoční prohlídky na hradě Kost — Štědrý den v pevnosti Josefov — Perníkové jesličky v kostele sv. Matěje v Praze — Četnické humoresky v Salonu republiky — Novoměstské kufrování — Čumilova cesta do Betléma — Vánoční Sovinec — Science centrum VIDA — Soutěž — Rekapitulace

              24. 12. 2022 na ČT :D

              Napište nám