Tamtam

1. květen 2015

Obsah dílu

Májová slavnost v Lázních Lednice — Májové jízdy na Kolínské řepařské drážce — Malá z rybárny — Kuličkový víkend v Loděnici — Oslavy osvobození — Oslavy svatého Floriána ve Vilémovicích — Městosvět — Barvám neutečeš — Pouť v pohádkové říši — Hrad Grabštejn — Kolo pro život — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:47
Májová slavnost v Lázních Lednice
  Zahájení lázeňské sezóny začíná. V Lednici si pro vás připravili parádní venkovní program! Zatančit nebo jenom podupovat nožkou si budete moci ve swingovém duchu, přijedou i veteráni či balonkový klaun, který se postará o pořádnou klauniádu.
  02:28
  Májové jízdy na Kolínské řepařské drážce
   Vláček houká, pára fouká, můžeme vyrazit a otevřít sezónu Kolínské řepařské drážky? Jízdy po úzkorozchodné trati vláčkem taženým parní lokomotivou začínají už 1. května. Kolem vlaku budou jako na divokém západě jezdit kovbojové na koních a přepadávat vlak! Jízda parním vlakem bude pořádné dobrodružství!
   04:14
   Malá z rybárny
    Do kin zavítá už 28. května film „Malá z rybárny“. Pojďte se však ještě předtím podívat, jak vznikl. Nahlédnete do zákulisí, kde na vás čeká více než 70 loutek, dekorací, které můžete sami vyzkoušet! Zjistíte, jak se točí film a na chvilku se přenesete, díky videomappingu, do přístavu. A pro ty, kteří si výrobu loutky či filmu chtějí zkusit, jsou připraveny výtvarné a animační dílny i soutěže (např. natočení vlastního minifilmu). A uvidíte zde i oblíbené večerníčky České televize.
    07:01
    Kuličkový víkend v Loděnici
     Kuličkování v Loděnici už potřetí! Přijďte si změřit síly s ostatními hráči, zacvrnkat kuličkami, ale i prohlédnout si sklářskou práci nebo prostě jenom fandit. Na náměstí v Loděnici vám s taktikou cvrnkání kuliček poradí sám mistr světa ve cvrnkání. Kuličky vám zde zapůjčí, pokud nemáte vlastní. Další podívanou bude i mobilní sklářská pec, kde si budete moci vyzkoušet foukání do sklářské píšťaly. Připraven je i korálkový koutek.
     08:05
     Oslavy osvobození
      Vraťte se v čase až do roku 1945 a zažijte na vlastní kůži inscenaci náletu na koterovské vlakové nádraží, ale také všední život na vsi, válečnou techniku či české i německé polní četnictvo. Celá akce začíná v 10 hodin, kdy se po vesnici začnou pohybovat nepřátelské jednotky. A osvobození může začít!
      08:52
      Oslavy svatého Floriána ve Vilémovicích
       Oslavy patrona hasičů, svatého Floriána, začínají ve 14 hodin, kde jinde než u hasičské zbrojnice. Hasiči vám předvedou svou šikovnost a možná vás i trošku schladí vodou. Těšit se můžete na stavění májky, slavnostní průvod v čele s koňkou, chybět nebude velká trampolína, skákací hrad a také něco pro bříško (sladké perníčky i grilované speciality).
       10:04
       Městosvět
        Život ve městě má své kouzlo. Své o tom vědí i výtvarníci, kteří připravili pro děti neobyčejnou výstavu plnou ilustrací. Jednotlivé animace vám poodhalí krásy i trampoty života ve městě kreslených hrdinů. Navíc na vás bude čekat výtvarná díla, kde budete moci dotvořit podobu města či vytvořit si vlastní Městosvět.
        12:40
        Barvám neutečeš
         Barvy dokáži zlepšit váš den. A když je ještě spojíte se sportem, tak to je teprve nářez! Zveme vás na zábavný 5 kilometrový rodinný běh, při kterém vás, jako běžce, zasypou práškovými barvami. Neběží se na čas, základem je, abyste si běh co nejvíce vychutnali a pobavili se.
         13:32
         Pouť v pohádkové říši
          V pohádkové říši Fábula pro vás chystají pouť! Kejklíř, flašinetář i potulní cikáni, kteří vám odhalí budoucnost. Kromě speciálního pouťového pořadu se můžete těšit na známé pohádkové tváře. Pouť pohádkovou říší začíná už v 11 hodin. Nezmeškejte pohádkovou událost roku.
          14:20
          Hrad Grabštejn
           Hrady už otevřely své brány všem zvědavcům a výjimkou není ani hrad Grabštejn. Průvodce vám poodhalí jeho tajemství v jednotlivých komnatách. Určitě nevynechejte kapli sv. Barbory, která je krásně zdobená a má skvělou akustiku, můžete si zkusit něco hezkého zazpívat. A na čumendu po okolí můžete vyrazit na hradní věž, odkud uvidíte do dalekých dálek.
           16:55
           Kolo pro život
            Vytáhněte kolo ze sklepa, je čas na jízdu! Dospělí i děti můžou nastoupit na start a zúčastnit se závodů, kochat se profesionálními bikery v závodech horských kol anebo se jenom projet v nesoutěžní vyjížďce. Užijte si den s rodinou na kole v Hustopečích, kde bude o sportovní zážitek, jídlo i dobrou náladu postaráno.
            17:37
            Soutěž
             18:38
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              8. květen 2015

              Přehled dílů

              565 dostupných
              Stopáž21 minut

              25. březen

              Vynášení Morany, Mělník — Rozhledny v pohybu 2023 — Festival světla Blik blik v Plzni — Hvězdolet – dítě v každém z nás — Den otevřených dveří – Povodí Odry — Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu — Moje tělo není ostrov — Interaktivní expozice Český Krumlov — Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420 — Retrohrátky Žďár nad Sázavou — Slavnosti mandloní a vína 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. březen

              Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě — Za luskouny do Indonéské džungle — Armádní muzeum — Antické báje a mýty na hradě Šternberk — Zvídálkové, vzhůru do muzea! — Na výlet do vesmíru — Film Legends — Mint Market — Tvořivá Olomouc — Archeologie z nebe — Vítání jara – Jaro, kde jsi? — Karlovarský KnihoTrh pro Nelinku — Soutěž — Rekapitulace

              18. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              11. březen

              Mistrovství ČR v králičím hopu — Párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — U babičky v paneláku — Cesta do pravěku — Sobotní program v hvězdárně v Hradci Králové — Včelí stezka v Majalandu — Festival KUK — Festival MimiArt — Loutkářské umění — Pohádkové čtení na schodech — Soutěž — Rekapitulace

              11. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              4. březen

              DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

              4. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              25. únor

              Putovní výstava IQ play — Plzeň – vyhánění zimy — Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze — Po cestách legend — Masopust v Klecanech, v Brně i na Vísecké rychtě v Kravařích — Únorové tradice na lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních — Řemeslná textilní dílna v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí — Modelfest Ostrava — Klub železničních modelářů v Roztokách u Prahy — Zimní prohlídka Sázavského kláštera — Mumraj neboli velký maškarní bál v pražské Chvalské tvrzi a Karneval v Riu v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. únor

              Masopust v Hornickém muzeu Příbram — Masopustní hostina v Zooparku Zájezd — Muzeum řemesel — Lyžníci 2023 ve Smržovce — Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou — Stačí trocha fantazie — Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria — Papírové Království 2023 — Festivaly Cyklocestování, cykloexpedice, cestopisné besedy — Gočárova galerie — Elvis na Kopřivné — Soutěž — Rekapitulace

              18. 2. 2023 na ČT :D

              Napište nám