Portrét legendárního publicisty, spisovatele a zahraničního zpravodaje, který by v těchto dnech oslavil 90. narozeniny (2001). Režie J. Večeřa

Publicista a spisovatel Karel Kyncl patřil k legendám české žurnalistiky. Jeho jméno bývá spojováno především s prací dlouholetého zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu ve Velké Británii. Během jeho působení ve Spojeném království s ním v letech 1993–1994 ostravští televizní tvůrci natočili sedmadvacet dílů populárního cyklu televizních fejetonů Postřehy Karla Kyncla, které patří ke zlatému fondu České televize.

K roku 2017 se vztahují dvě významná výročí této osobnosti – v lednu uplyne devadesát let od jeho narození a 1. dubna si připomeneme 20. výročí jeho úmrtí.

Životní osud Karla Kyncla připomene dokument, který obsahuje známé, ale i méně známé archivní ukázky. Pořad připravili dramaturg Karel Bělohlavý a režisér Jaroslav Večeřa.

Klikněte pro větší obrázek Publicista, spisovatel a zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Karel Kyncl patřil k legendám české žurnalistiky. Jeho životní osud nám připomene dokument, který obsahuje známé, ale i méně známé archivní ukázky.

Karel Kyncl
Publicista, spisovatel a zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu

Karel Kyncl

* 6. 1. 1927

† 1. 4. 1997

legenda české žurnalistiky


Stopáž56 minut
Rok výroby 2001
 ST AD 4:3
ŽánrDokument