Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Pepa Rožna 11. 2. 2016 01:32 Reagovat 7 2

  Pořad o Trampingu bez Trampingu

  Proč se točíte furt kolem Prahy? Vždyť je spousta jiných trampských míst, např. řeka Oslava. Proč nejede tam? Ani se o ní nezmíníte?

  • Levap 6. 6. 2020 12:49 Reagovat 0 0

   Jejich věc

   Proč? Protože nechtěli! Protože měli jiný plán, protože si to dělají po svém. Protože si to takto vymysleli. Chtěli se zaměřit na určitý osady. Prostě si jedou svojí a vám to, co zde koukám, většině nevoní.

 • Kastelán 17. 1. 2016 19:49 Reagovat 5 0

  Trochu smíšené pocity

  Především chci také poděkovat autorům seriálu. Byl by to hrubý nevděk neudělat to, už jen proto, že to je snad poprvé, kdy se v televizi někdo fenoménem trampingu vážně zabýval. Škoda jen, že autoři nepochopili několik věcí: 1.Jiný tremp byl za první republiky, jiný v 50. létech, jiný za normalizace a jiný po semiši. 2. Není stejný tremp všude v naší maličké vlasti, všude má svá specifika. 3. tremping vážně neumřel spolu s Wabim Ryvolou, jak bylo v seriálu řečeno (to mě vážně naštvalo, ač si jinak bráchů Ryvolových nesmírně vážím). 4. Nejezdí vážně už jen pár dědků, ale i velmi mladí kluci. Dík za díly s hezkými písničkami s Mikim, jinak co se týče hraní tak docela bída, trochu šťávy tomu daly osady z Brna a okolí, zvláště Rowers. Škoda, že se zapomělo na dodnes hrané písničky skupiny Příboj. Co se týká muziky, tak vůbec málo historie. Trempská muzika vážně neskončila u Ztracenky a Settlerů, dnešní je jinde a přesto že byla krásná, ta dnešní je o 1000% dál, což autoři nějak nezaregistrovali. Paběrky a Vyčítal rozhodně nejsou ti jediní trampové, kteří by měli právo mluvit za celý trampský národ. Tož asi tak. Jinak v pohodě a příště by to mohlo být trochu učesanější. Když už něco dělat tak pořádně. Ale dík aspoň za tu první vlaštovku.

  • Honza 19. 1. 2016 19:02 Reagovat 2 0

   Tak...

   ...konečně někdo, kdo nejen chápe termín konstruktivní kritika a vděk, ale dokáže to také uvést do praxe. Alespoň vy ostatní remcalové vidíte, že to jde=))).

 • J. 5. 12. 2015 01:07 Reagovat 19 0

  Po posledním díle

  Krásný to bylo, díky. Dneska jsem dokoukala poslední díl a potřebuju se tady podělit o své pocity. Nemám teda ještě šedý vlasy (a brada mi doufám nezešedne nikdy - ledaže by se mi splašil nějakej hormon a přestala bych být ženou ;-)) a stejně se nad seriálem a zvlášť těmi posledními díly dojímám. Můžou za to tata a jeho kamarádi, kteří měli zamlada dost kovbojské období a já díky nim hudební dětství plné šedesátkových šlágrů od ohňů i z rádia. Jsou to už dneska taky dědci (myšleno v dobrém) a ubývá jich, ale když se sejdou, pak z nich ty roky spadnou a paří jak o život, možná i proto, že nikdo netuší, jak dlouho bude jejich svíčka ještě hořet. Taky jsem si vybavila nejkrásnější pocity štěstí z totální svobody v lesích a intenzivní prožitky dobrodružství se všemi mými skvělými kamarády a vedoucími (později taky kamarády) v oddíle, kde nás vedli k woodcraftu. Vše se zadřelo hluboko pod kůži. S kamarády máme vybudované nejsilnější vztahy, kdo to nezažil nepochopí, není to úplně láska nebo bratrství, ale hluboké to teda sakra je. Jen už se setkáváme jinde než v lese, a to je škoda. Cítím, že do lesa potřebuju chodit čím dál víc a nejlépe, co nejdál od civilizace. Najednou strašně závidím těm, kteří se nevzdali maskáčů a mají partu, se kterou pořád jezdí ven a mají pořád společný zážitky, vzpomínky, smysl pro humor a podobně. Prostě zase vidím po tomhle seriálu jasněji, co je pro moje duševní zdraví důležitý. Výměna názorů na sociálních sítích to fakt není . Ahoj a světu mír!

 • - 4. 12. 2015 13:44 Reagovat 20 0

  Vilda

  Překvapuje mě tolik negativních reakcí. Nikdy jsme nebyl tramp a tak si nechci hrát na chytrého. Když Porta přišla do Plzně, tak jsem prožil, v tom životním marastu každý rok týden neskutečné pohody, přátelství a slušnosti mezi lidmi. To vše je cítit i z atmosféru seriálu. Lidem, kteří takto dovedli žít, jsem vždy záviděl.

 • Metuzalém 28. 11. 2015 20:54 Reagovat 26 34

  Ostuda

  Snad hloupější pořad nemohl být v televizi uveden.Přečtěte si na internetu,zejména na Facebooku podrobné ohlasy trampů - ani jeden ohlas není kladný.Tvůrci seriálu by měli vrátit honoráře a ty by měly být použité na natočení skutečného dokumentu o trampingu.

  • Honza 2. 12. 2015 22:17 Reagovat 7 0

   No...

   ...na facebooku možná...(nedokážu posoudit, protože tuto (pseudo)sociální síť nepoužívám), ale tady má Vaše negativní hodnocení víc palců dole... =))

 • Užovkář 28. 11. 2015 00:10 Reagovat 27 7

  Díky i ode mne za tento seriál

  Nepatřím sice ještě věkově do kategorie pamětníků, příští rok mi bude "teprve" 50 let, ale při sledování jednotlivých částí jsem se přesto neubránil dojetí. Vím, že existuje spousta kritiků, protože co člověk, to jiný názor, ale přesto je dobře, že taková díla v dnešní době vznikají a je jich stále nedostatek. K trampingu mne přitáhnul můj tatík, který pocházel z Prahy a jezdíval ještě tradičně na Sázavu v poválečných letech. Je pravda, že sám už v posledních letech jezdím minimálně, jenže z duše to nelze vymýtit, jednou tramp, do smrti tramp. Stále mám doma kompletní "výbavu", poslouchám muziku a i v civilu se nedokážu vyhnout jisté stylizaci. A chybí mi čundry .. stále víc! Prostě mi v uších zní Toulavej od Kiďáka Tomáška. Všem šťastnějším přeju suchou stezku v příštím roce! A nehádejte se jako hašteřivé husy, to přenechejte astrachánům.

 • Myšut 26. 11. 2015 21:18 Reagovat 18 6

  Díky

  Díky za ten seriál!

 • Honza 26. 11. 2015 15:41 Reagovat 31 22

  Navzdory...

  ...všem nevděčným a kritickým příspěvkům v této diskusi sám za sebe a za ty, kteří taktéž dokáží cítit a projevit uznání a vděk a ne jen všechno lacině kritizovat říkám, že jsem za tento dokument vděčný a děkuji panu Skotalovi a jeho týmu, že se do takového projektu pustili a dokázali zrealizovat. Ve všem tom co dnes televize přináší byl pro nás právě tento seriál velmi příjemnou oázou nostalgie, kamarádství a krásy fenoménu zvaného tramping.

 • Poutník 26. 11. 2015 15:09 Reagovat 28 21

  Tak nakonec před autory smekám...

  ... udělat 13 dílný seriál o trampingu a současně se trampingu vyhnout je bezesporu excelentní výkon.

 • Filo 26. 11. 2015 05:08 Reagovat 15 8

  K Jakartovicím

  Když jste v jednom z předchozích dílů odbyli několika minutami fenomén ostravského Trampa a Gauča, poté, co se objevily Jakartovice, říkal jsem si, že bude lépe. Nebylo. Ten "expert", který Vás provázel, se tam jezdil tak vykoupat.Fenomén Canneawakke (přes 50 let historie) stačí zadat do vyhledávače, je tam i historie místních campů. Asi je to na Vás všechno daleko od Prahy. A jinak je to ve Slezsku, ne na Moravě... Na archeologa už jsem jen zíral, to bylo jako z Dobrodružství šesti trampů. Díl se zkrátka moc nepovedl, působilo to jako že Vám nějaký materiál zbyl ve střižně a tak s ním na obrazovku. Severní a střední Morava opět za popelku...

  • Rostislav Kala 26. 11. 2015 08:08 Reagovat 7 3

   Jakartovice

   Souhlasím, že celkově se v tomto jinak výborném dokumentu mluvilo především o Čechách a náš kraj byl zmíněn dost okrajově. Ale jsem rád, že jsem viděl Jakartovice a Svobodné Heřmanice, protože jako kluk jsem tyhle místa objevil v oddíle a už jsem tam dlouho nebyl... bylo tam každopádně krásně a zas mám aspoň důvod se tam vrátit... :-)

  « | | 1 2 3 4 | | » (4)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi