Vodnická mytologie

Radek Bajgar je režisér, scénárista, producent, novinář… a momentálně především veřejně nejaktivnější zástupce vodnické komunity u nás. Každý týden se s ním na našich stránkách budete setkávat v krátkých videích věnovaných obsáhlé mytologii až dosud neviditelné vodnické menšiny.

Odjakživa mezi námi

Odjakživa mezi námi

Až dosud jste je neviděli, ale jsou mezi námi odjakživa. Starají se o řeky i vodárny. Setkáte se s nimi na koupalištích, v akvaristikách, ale i na vysokých postech vodohospodářských odborů ministerstev. Mají své vlastní náboženství. Proč tak dlouho žili v utajení a z jakého důvodu se to právě teď mění? To se dozvíte v úvodním dílu nového cyklu o vodnické mytologii se scénáristou a režisérem Radkem Bajgarem.

Aquagen a rozmnožování vodníků

Aquagen a rozmnožování vodníků

Bez aquagenu by nebyli ani vodníci. Více o tomto zvláštním genu umožňujícím jeho nositelům dýchání pod hladinou, o porodech do vody i o vlivu aquagenu na partnerský život Neviditelných se dozvíte v dalším z videí o vodnické mytologii se scénáristou a režisérem Radkem Bajgarem.

Jak jsou vodníci organizovaní

Jak jsou vodníci organizovaní

Se členy Velké rady už jste se seznámili, ale tušíte, co je a kde sídlí Sladkovodní aliance? Zajímá vás, na jaké vodníky jde nejvíce dotací a na koho kouká velká část podvodní minority skrz prsty? Pak si nenechte ujít další díl cyklu o vodnické mytologii se scénáristou a režisérem Radkem Bajgarem.

Mladí vodníci a hledání partnera

Mladí vodníci a hledání partnera

Základním existenciálním problémem vodníků je to, že jich ubývá. Především mladí jedinci jsou tak pod obrovským tlakem, aby si hledali partnera výhradně v rámci své minority. Obšírněji se o tomto problému i možném řešení rozpovídal náš odborník na podvodní mytologii Radek Bajgar.

Jan Křtitel a pravé křesťanství

Jan Křtitel a pravé křesťanství

Vodníci věří, že právě oni dali světu to pravé křesťanství. O vodní církvi, spasiteli Janu Křtiteli, praktické funkci křtu i historii vodnického náboženství se dozvíte více v dalším videu s naším odborníkem podvodní problematiku – scénáristou a režisérem Radkem Bajgarem.

Topení a sbírání dušiček

Topení a sbírání dušiček

Naprostá většina současných vodníků se shodne na tom, že lapat dušičky se nemá. Stále se však najdou i tací, kteří si prostě nemůžou pomoct… Má pro ně akt topení a chytání dušiček nějaký hlubší smysl? Kde se v dnešní době koncentrují jejich sběratelé? Právě na to jsme se zeptali našeho odborníka na podvodní mytologii Radka Bajgara.

Proč jsou Neviditelní

Proč jsou Neviditelní

To, že vodníci existují, už kvůli našemu seriálu samozřejmě víte. O tom, jaké jsou důvody jejich života v utajení, i nejednotném pohledu podvodních lidí na případný coming out se dozvíte v dalším dílu naší série o vodnické mytologii.

Rivalita vodníků s katolíky

Rivalita vodníků s katolíky

Vztah vodníků s katolickou církví je velmi citlivá záležitost. Na historické důvody jejich rivality a specifickou situaci na našem území danou přítomnosti bájného Vyšehradu jsme se zeptali toho nejpovolanějšího – scénáristy, režiséra a uznávaného odborníka na podvodní problematiku Radka Bajgara.

Tajemný Vyšehrad

Tajemný Vyšehrad

Vyšehrad je místo, o kterém se traduje, že ukrývá tajemné biblické svitky. O tom, proč si Římáné k jejich ukrytí vybrali právě Prahu, Holanďanech pátrajících v pražském podzemí, postavě Krysy a magické divné vodě se dozvíte v dalším díle naší série o vodnické mytologii s Radkem Bajgarem.

Mizející vodnické tradice a zvyky

Mizející vodnické tradice a zvyky

S vodnickými tradicemi a zvyky je to podobné jako s folklorem – v moderní době postupně mizí. O tom, v čem se život mladší generace vodníků stále více přibližuje sucháčům, důsledcích jiného životního stylu a katastrofismu starší generace podvodních lidí jsme si povídali se scénáristou a režisérem Neviditelných Radkem Bajgarem.

Vodničtí mesiáši

Vodničtí mesiáši

Mesiáši mají ve vodnickém světě trochu konkrétnější smysl než u ostatních náboženství. O jejich praktické funkci, nové naději pro podvodní komunitu v podobě Ivana Laušmana i jeho slavných předchůdcích jsme si už tradičně povídali se scénáristou a režisérem Neviditelných Radkem Bajgarem.

Kde vodníci pracují

Kde vodníci pracují

Vodníky najdeme všude kolem nás, ale samozřejmě existují pracovní pozice, ke kterým jsou disponování mnohem lépe než sucháči. Právě na nejobvyklejších vodnická povolání a nejlukrativnější byznys současnosti jsme se zeptali scénáristy a režiséra Neviditelných Radka Bajgara v dalším díle naší video série.

Coming out

Coming out

Vážení přátelé, je to na spadnutí. Coming out se blíží! Více se o jeho smyslu i možném dopadu na společnost dozvíte přímo od scénáristy, režiséra a mluvčího Neviditelných Radka Bajgara v posledním díle naší série o vodnické mytologii.