Ladislav Vízek: Co jsem to proboha slíbil?

Popište emoce spojené s nabídkou účasti ve StarDance.

Popravdě všechny byly negativní. Jako divákovi se mi StarDance moc líbí. Ale to neznamená, že se mi to bude líbit i jako aktérovi. Když jsem na účast kývl, tak jsem z toho týden nespal, nebo jsem se budil s myšlenkou: „Co jsem to proboha slíbil?“ Jediný kladný důvod, proč do toho jít, je to, že bych mohl zhubnout. Tedy doufám v to!

A daří se zatím?

No, já se po tréninku vždy zastavím na pivo. Navíc mám teď v létě smůlu, že je to pořád samé grilování. Takže zatím nic moc. Ale vím, že to přijde.

Je Eva fotbalová fanynka?

Nebojte, já ji dostanu do obrazu. Už jsem ji vzal na pivo s fotbalisty, takže už začíná pochytávat nějaké vědomosti.

Jste bývalý profesionální sportovec. Jak Vám dává tanec zabrat?

Musím se přiznat, že jsem ani netušil, že některé svaly mám. Nejenže jsem je cítil, ale bolely. Vždy hlavně kolem pánve. Chodím domů unavený. Přijdu a lehnu si, a dokonce i usínám, což se mi nikdy dřív po fotbale nestalo. Fotbal je pro mě přirozený pohyb, tanec ne. A moje velitelka Eva těch nepřirozených pohybů pořád přidává. Některých tanců se fakt bojím.

Co se Vám v tanci zatím nejvíce daří?

Z ča-či mám velkou radost. Ale třeba tango mi přijde o dost složitější.

Co je pro Vás při tanci nejtěžší?

Všechno, já jsem úplný amatér. Začínám s tancem v šedesáti letech. Eva ale umí dobře vysvětlovat a mně to zatím kupodivu jde do hlavy. To jsem ani nečekal. Ale bojím se toho, že až se budeme učit další a další tance, tak se mi to všechno smete do jednoho.

Co pro Vás tanec znamená?

Řeknu to jednoduše. Pro mě je to bolest. Ale to je ve fotbale taky. Když něco děláte pořádně, tak to musí bolet.

Chodil jste do tanečních? Co Vy a plesy?

Moje taneční jsou StarDance. Před pětačtyřiceti lety jsem byl na plese s maminkou a tetou. Obě byly statný ženský, který si mě vzaly mezi prsa a vláčely mě po parketu. Nohy jsem vůbec nemusel řešit, protože jsem je měl ve vzduchu.

Na co se nejvíce těšíte?

Těším se, až tréninky skončí a začne soutěž. Jestli mi kolo vyjde, já budu šťastný a budu řádit. To uvidíte!

Těšíte se i na přímé přenosy?

Mě tohle čekání znervózňuje. Už se těším, až to vypukne a budu to mít za sebou. Já už si přeju, ať jdeme na parket a aby to řachlo. Ať už to řachne tak nebo tak. Hlavně, ať už to je.

Vytyčil jste si ve StarDance nějaký cíl?

Já mám takové skromné přání. Já bych si to přál přežít. Fyzicky mě v životě už nic náročnějšího nepotká.