Olga Šípková: My ženy si v hlavách vytváříme květák negativ a hrůz

Co Vám proběhlo hlavou, než jste kývla na účast ve Star- Dance?

Měla jsem velkou radost. Mám ráda tanec i světla ramp a vše kolem toho, protože jsem na to bývala zvyklá. Napadlo mě, jestli mám vůbec šanci to zvládnout nejen fyzicky, ale i psychicky. Nakonec zvítězila touha něco zažít.

Fyzičku ale jako profesionální sportovkyně máte…

Už je to sice dvacet let, co jsem byla mistryní světa, ale jsem zvyklá makat. S lidmi trénuji až čtyřikrát týdně. Ale nikdy jsem netrénovala v páru, ani když jsem závodila, protože jsem se věnovala individuálním disciplínám.

Jaké to najednou bylo, tančit v páru?

Nechci, aby to vyznělo zle, ale nechat se vést bylo pro mě to nejtěžší. Také jsem si musela zvyknout na to, být s mužem. Vůbec jsem se necítila uvolněná. Ale dnes už jsme parťáci a je to naprosto v pohodě. Dokonce se spolu i hodně nasmějeme.

Jak se spolu v páru doplňujete?

S Markem nám to dohromady funguje moc dobře. Jsem hodně pokorný člověk. Ale i když nejsem dominantní, dokážu se ozvat. V každém vztahu se vždy snažím samu sebe vybalancovat.

Zasahujete po svých zkušenostech Markovi do tvorby choreografie?

Zatím tolik kreativní nejsem. Teď se potřebuji hlavně naučit tanec. Mohla bych použít sílu, ale to by bylo špatně. Zadaří-li se a my v soutěži vydržíme déle, tak se snad do tance zaangažuji s větší kreativitou.

V čem je taneční pohyb jiný oproti sportům, na které jste zvyklá?

Celý život se věnuji koordinačně estetickým sportům, tak asi nějaké předpoklady mám. Ale zátěž přesto vnímám. Hlavně mě bolívají záda, protože najednou se pohybuji na podpatcích, na což nejsem vůbec zvyklá. Normálně skáču v teniskách! Ale zatím je to zvladatelné, takže zatím nemám žádné větší fyzické problémy. Až mě to překvapuje.

Co Vám tanec přináší?

Prožitek, příběh, psychické uvolnění. Tanec pro mě vlastně znamená moji svobodu.

Tančíte si i doma?

Tančím. Navíc lektoruji taneční aerobic, a dokážu pomalu tancovat i s činkami v posilovacích lekcích. Miluji tanec, ale ten můj je trochu jiný než ten, o který jde ve StarDance.

Letos poprvé je do soutěže zařazena novinka v podobě večera současného tance. Jak se na něj těšíte?

Ten večer mě moc láká. Mohla bych v něm ještě více vyjádřit sebe sama. Standard a latina jsou krásné, ale jste svázáni technikou. Ve scénickém tanci můžeme rozpustit emoce a otevřít se.

A zatím se spíš cítíte jistá spíše v latině, nebo standardních tancích?

To těžko říci. V latině je temperament, ve standardním tanci jsou životní emoce, které už člověk prožil.

Jste zvyklá vystupovat před lidmi, je ale něco, co Vás v soutěži děsí?

My ženy máme dar domněnek a očekávání. Děláme si v hlavě květák negativ a hrůz. Proto se snažím žít okamžikem a užívat si trénink. Já opravdu nyní trénuji pro trénink. Až se bude StarDance blížit, tak budu prožívat přímé přenosy. Nyní se ale na ně snažím nemyslet, abych nebyla smutná, že si třeba neužijeme víc tanců.